REKLAMA

„Planowanie małżeństwa bez pytania o zdanie wybranka”. Hołownia gorzko o propozycji Platformy

Szef Platformy Obywatelskiej wraz z prezydentem Warszawy zapowiedzieli w sobotę stworzenie "Koalicji 276", która miałaby być platformą współpracy szerokiej opozycji. Pomysł ten skomentował na Twitterze Szymon Hołownia.
 „Planowanie małżeństwa bez pytania o zdanie wybranka”. Hołownia gorzko o propozycji Platformy
/ fot. Silar/ wikipedia/ CC BY-SA 4.0


Borys Budka i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaproponowali w sobotę stworzenie "Koalicji 276", czyli platformy współpracy opozycji: KO, Polski 2050 Szymona Hołowni, Lewicy i PSL. Zaprezentowali też szereg postulatów programowych.

Lider Platformy zastrzegł, że nie chodzi o rozmowę o personaliach, ponieważ one zawsze powodują wzrost emocji. – Nie będziemy się dzisiaj zajmować układaniem list, bo nie tego od nas oczekujecie. Przedstawiliśmy ten obszar, który w ramach „Koalicji 276” powinien być dla nas wszystkich do zaakceptowania. Będziemy pokazywać dalej. Będziemy rozmawiać o samorządzie, proponując w oparciu o doświadczonych samorządowców nowoczesne rozwiązania – zapowiedział Budka.

Zapewnił, że Platforma będzie też słuchać swoich przyszłych koalicjantów. – Oni są równie ważni, dlatego, że każdy ma dobre pomysły na Polskę – podkreślił szef PO.
 

Gorzkie słowa Hołowni


Do dzisiejszej konferencji polityków Platformy Obywatelskiej w gorzkich słowach odniósł się lider projektu Polska 2050 Szymon Hołownia. Jego zdaniem dzisiejsza zapowiedź jest „planowaniem małżeństwa bez pytania o zdanie wybranka”.

„A zatem Koalicja proponuje kolejną koalicję. Z jednej strony naprawdę cieszę się, że przebudziliśmy opozycję z zimowego snu. Z drugiej niepokoi mnie planowanie małżeństwa bez pytania o zdanie wybranka. Trudno mówić o poważnym związku, gdy dowiadujesz się o nim z YouTube’a” – czytamy we wpisie Hołowni.
 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura