„Istnieją na naszym rynku koncerny medialne i giganci technologiczni, którzy praktycznie nie płacą podatków od reklam”

Przedstawiono projekt opodatkowania reklam w mediach. Projekt zawiera progi dochodowe, od których podatek ma być nakładany. Progi w różnych branżach medialnych są różne. Małe i lokalne media mają nie być podatkiem objęte. Tymczasem należące najczęściej do zagranicznych koncernów tzw. wiodące media, nazywając się „wolnymi”, wszczęły protest, używając między innymi argumentu o tym, że „podatek uderzy w lokalne media”. Do sprawy odniósł się na Facebooku sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.
koncern „Istnieją na naszym rynku koncerny medialne i giganci technologiczni, którzy praktycznie nie płacą podatków od reklam”
koncern / Pixabay.com

Sytuacja, w której dotychczas w Polsce dominowały obce media (nadające po polsku, ale nie będące w polskich rękach) nie była normalna i naszym obowiązkiem było ten stan zacząć zmieniać. Stąd proces repolonizacji mediów, czyli wykupowanie ich z rąk zagranicznych koncernów. Proces ten musi być kontynuowany, abyśmy mogli żyć w bezpiecznym państwie, w którym Polacy są gospodarzami strategicznego z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa odcinka – czyli informacji.

Istnieją jednak na naszym rynku również wielkie koncerny medialne oraz bardzo bogaci giganci technologiczni, którzy osiągają setki milionów złotych przychodów z reklam rocznie – a praktycznie nie płacą w Polsce z tego tytułu podatków. To również sytuacja niesprawiedliwa, którą należy zmienić. Dlaczego wielkie medialne (lokalne media nie będą objęte tym podatkiem) oraz cyfrowe korporacje, zarabiające w Polsce krocie, mają nie łożyć części przychodu z reklam na ochronę zdrowia i zabytki w Polsce?! To jest właśnie prawdziwy zamysł naszego rządu. Nikt nie zamierza wyłączać żadnych mediów ani wprowadzać cenury. To fake.

Natomiast zamierzamy skończyć z mitem, że wielkie międzynarodowe koncerny medialne trzeba traktować lepiej niż innych. Nie, nie trzeba. Macie, podobnie jak inni, uczciwie dokładać się do polskiego budżetu, skoro w Polsce zarabiacie grube miliony. To wszystko. Skończcie zatem histeryzować i straszyć brakiem wolności słowa przy wsparciu opozycji i zagranicy – a zacznijcie rozmawiać z Rządem RP, jak uczciwie dzielić się z polskim społeczeństwem potężnymi przychodami, jakie właśnie dzięki Polakom osiągacie.

– pisze Andruszkiewicz.

WAŻNE! Sytuacja, w której dotychczas w Polsce dominowały obce media (nadające po polsku, ale nie będące w polskich...

Opublikowany przez Adam Andruszkiewicz Środa, 10 lutego 2021

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe