REKLAMA

„Kto da się nabrać manipulacji cwaniaków?” Terlecki nie przebiera w słowach

Opozycja szlocha za czasami, gdy rządziła medialnym monopolem – twierdzi wicemarszałek Sejmu, komentując w ten sposób protest mediów ws. podatku od reklam.
 „Kto da się nabrać manipulacji cwaniaków?” Terlecki nie przebiera w słowach
/ fot. screen TVN24.pl


W środę w ramach akcji „Media bez wyboru” telewizje informacyjne TVN24 i Polsat News zamiast programu nadawały specjalny komunikat. Na stronach tvn24.pl, onet.pl, gazeta.pl i interia.pl czytelnicy nie mogli także przeczytać żadnych artykułów informacyjnych. Do akcji przyłączyły się także stacje radiowe m.in. RMF FM, ZET, TOK FM, Rock Radio – zamiast audycji stacje nadawały komunikat specjalny.

Media, które przyłączyły się do akcji, na swoich stronach internetowych opublikowały także list otwarty do władz RP i liderów ugrupowań politycznych. List został podpisany m.in. przez Agorę S.A., Dziennik Wschodni, Edipresse Polska, Grupę Eurozet, Kino Polska TV S.A., Grupę Polska Press, Ringier Axel Springer Polska, TVN S.A. i Telewizję Polsat.

Według nich wprowadzenie podatku będzie oznaczać osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce, a także ograniczenie możliwości finansowania jakościowych i lokalnych treści. Nowe przepisy, zdaniem autorów listu, spowodują też „pogłębienie nierównego traktowania podmiotów działających na polskim rynku medialnym w sytuacji, gdy media państwowe otrzymują co roku z kieszeni każdego Polaka 2 mld zł, media prywatne obciąża się dodatkowym haraczem w wysokości 1 mld zł”. Inny problem podnoszony w liście, wynikający z nowych regulacji, to faktyczne faworyzowanie firm, które nie inwestują w tworzenie polskich, lokalnych treści kosztem podmiotów, które w Polsce inwestują najwięcej.
 

Ostre słowa Terleckiego


„Histeria bogatych mediów przeciw płaceniu podatków. Wielka kasa prezesów zagrożona. Dziennikarze na marnych umowach zapędzeni do obrony cudzych pieniędzy” – napisał na Twitterze wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki.

Jak dodał, „opozycja szlocha za czasami, gdy rządziła medialnym monopolem”. 

„Kto da się nabrać manipulacji cwaniaków?” – zakończył.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura