REKLAMA

Viktor Orban publikuje na swym profilu artykuł Mateusza Morawieckiego. Ważne słowa węgierskiego przywódcy

Premier Węgier Viktor Orban zamieścił w poniedziałek na Facebooku zdjęcie artykułu premiera Mateusza Morawieckiego na temat współpracy Grupy Wyszehradzkiej i zacytował go: „Wspólnie możemy dokonać więcej”.
 Viktor Orban publikuje na swym profilu artykuł Mateusza Morawieckiego. Ważne słowa węgierskiego przywódcy
/ gov.pl

 

30 éves a visegrádi együttműködés. Együtt többre vagyunk képesek // The Visegrad cooperation turns 30. Together we can achieve more 💪💪💪💪

Opublikowany przez Orbána Viktor Poniedziałek, 15 lutego 2021

 

 

Na zdjęciu zamieszczonym przez Viktora Orbana widać stolik, a na nim poniedziałkowe wydanie węgierskiego dziennika „Magyar Nemzet”, otwarte na artykule polskiego premiera, oraz stojącą obok filiżankę kawy.

Węgierski premier napisał: „Współpraca wyszehradzka ma 30 lat. Wspólnie możemy dokonać więcej”. To drugie zdanie jest tytułem artykułu premiera Morawieckiego.

Polski premier napisał w swym tekście m.in.: „Siła Grupy Wyszehradzkiej ujawnia się dziś w jej współpracy, w mocniejszej pozycji przetargowej w strukturach UE, w reprezentowaniu interesów regionu oraz w przedstawianiu naszych celów strategicznych na scenie międzynarodowej”.

Ocenił, że Grupa Wyszehradzka to obecnie „region dynamicznego, zrównoważonego rozwoju o ogromnej sile przyciągania inwestycji, który dąży do kreatywnego przywództwa w sercu Europy”. „Dlatego z ogromnymi oczekiwaniami wkraczamy w nową dekadę i wierzymy w kontynuowanie aktywnej i efektywnej współpracy w ramach V4, która służy naszym obywatelom, krajom i całej UE” – podkreślił, dziękując w imieniu polskiego narodu i polskiej prezydencji w V4 za 30 lat współpracy w Grupie Wyszehradzkiej.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura