[Tylko u nas] Waldemar Krysiak: Skasowano mój największy blog, gdyby nie fakt, że pisałem dla Tysola...

W zeszłym roku skasowany został mój największy blog. Dwa lata pracy i niezliczone kontakty z tysiącami osób zniknęły ot tak! Facebook nie raczył nawet podać powodu kasacji. Gdyby nie fakt, że pisałem już wtedy dla Tysola, to moja sytuacja byłaby o wiele gorsza, a gdyby nie pomoc znajomych blogerów i życzliwych ludzi, to odzyskiwanie czytelników na FB zajęłoby mi nie parę miesięcy, a lat. Jeżeli więc prowadzicie jakąkolwiek działalność online, posłuchajcie mojego własnego, nieoryginalnego, ale nadal dość świeżego doświadczenia: rozmawiajcie z ludźmi, przenoście się na różne platformy i bądźcie aktywni! I zamiast na felieton, zapraszam Was dzisiaj na film i na podcast, i do rozmowy!
Waldemar Krysiak
Waldemar Krysiak "Gej Przeciwko Światu" / Screen YouTube Waldemar Krysiak

O religii, LGBT i Polsce

Wojna Idei/Szymon mówi to jedne z największych polskich kanałów edukacyjno-politycznyuch na YouTube. Prowadzący je Szymon Pękala promuje w swojej działalności spokojne rozmowy oparte o fakty i prawdziwą próbę zrozumienia rozmówcy. Oprócz ponadgodzinnych debat, na jego kanale znajdziemy też krótkie info-filmiki, przedstawiające najważniejsze koncepty z historii i filozofii w kilka minut.

W miniony weekend ukazała się też druga rozmowa rozmowa Szymona ze mną. W pierwszej było o tym, jak lewicowi aktywiści po części sami współtworzą problemy, z którymi potem walczą, a w tej skupiliśmy się tematach Kościoła, historii Europy i Polski, i mniejszości seksualnych.

Pomijając sam fakt, że bardzo cenię działalność Szymona, a te tematy interesują mnie od zawsze, to jestem wdzięczny za szansę na to nagranie. Było ono – jeżeli sam mogę je tak polecić - „sensowne”. Było bez demonizowania Kościoła, bez straszenia Polską, a do tego Szymon zadał mi para-teologiczne pytanie, na które do dzisiaj nie potrafię odpowiedzieć!

Moja rozmowa z Szymonem:

Wojna Idei:

https://www.youtube.com/channel/UC7RswyY8VfbSdikz_8wdp3w

W sumie o wszystkim

Facebook to prawdopodobnie najbardziej restrykcyjna mega-platforma, ale Twitter i Instagram nie są o wiele lepsze. Jak dotrzeć więc do ludzi, omijając i globalną cenzurę, i wredne Julki, które zgłaszają każdy zbyt zabawny mem na wallu? Trzeba wystartować z podcastem! Na taki pomysł wpadliśmy na początku roku ja i Dox, popularny autor znany wcześniej m.in. z wolnościowego bloga „Zbyt Poinformowani”.

I choć to dopiero początek pracy, to obaj cieszymy się, że „Myślozbrodnia” - bo tak nazywa się nasz podcast – ma już ponad 1000 pobrań i każdego dnia rośnie w siłę! Nasze pełne audycje pojawiają się co dwa tygodnie, a między nimi wrzucamy też krótsze odcinki na pojedynczy temat. Było już o bezpieczeństwie w sieci, było o histerii aktywistów LGBT i była też rozmowa z feministką o tym, czy świat potrzebuje jej aktywizmu w w 2021 roku.

Nasz podcast dostępny jest przez aplikację Spotify:

https://open.spotify.com/show/0WuM0joDvx3uBnvipKsH0h?si=8CgompttQ8WubiO75K19og

Jeżeli ktoś nie posiada aplikacji, jesteśmy też na YouTube. Tutaj nasz najnowszy odcinek z feministką:

https://youtu.be/itM0ZbBw4jc

Dox na FB:

https://www.facebook.com/doxtradus

O kotkach i aborcji

Nie da się, niestety, uciec od socmediów, jeżeli chce się docierać do ludzi. Ja więc pojawiłem się ostatnio na Instagramie – tam lepiej gada się z czytelnikami każdego dnia, tam można szybciej tworzyć skomplikowane historie wizualne, i to tam siedzą młodzi.

To z Instagrama pochodzi też obrzydliwa historia, którą opisałem z pomocą Tysola i pewnej lesbijki, która dość ma już wybryków progresywnych aktywistów: oto aktywistka StopBzdurom, której wydaje się, ze jest mężczyzną, dokonała rzekomej aborcji na tzn. „Instastories”, czyli na obrazkowych seriach wrzucanych z reguły dla zabawy. Tylko tam, gdzie inni wrzucają śmieszne zdjęcia z kotkami, ona – dla wielu tysięcy osób - połyka środki wczesnoporonne i opowiada, jakie to uczucie przeprowadzać aborcję.

Sama sprawa jest i obrzydliwa, i komiczna. Bo trudno sobie wyobrazić, kto chciałby z końca życia ludzkiego robić show dla atencji. I nie ma też pewności, czy aktywistka, która ma tendencje do dziwnych sensacji (opowiadanie o rzekomym wepchnięciu pod tramwaj każdy chyba słyszał?), opowiada prawdę.

Jakkolwiek by nie było, świat jest mały – i to chcę podkreślić na zakończenie. Bo całą tę sprawę odnalazła na Insta najpierw rzeczona lesbijka (anonimowe pozdro!) i skontaktowała się ze mną. Ja opisałem wszystko na blogu, a potem tekst pojawił się na Tysolu. Na Tysolu znalazła go Fundacja Pro – Prawo do Życia i zapowiedziała zgłoszenie sprawy do prokuratury. Tym samym, aktywistka StopBzdurom może na drugi raz zastanowi się, zanim zrobi pokaz z ludzkiej śmierci.

Nadzieję można mieć!

Mój Instagram:

https://www.instagram.com/gejprzeciwkoswiatu/

Artykuł Fundacji Pro:

https://stronazycia.pl/kto-pomagal-lu-ze-stop-bzdurom-zabic-dziecko/?fbclid=IwAR1tucfD7ABEsqmGDr-D6-FxBTD3iaorTDOarZ5UYhJFWhsQmIeIsjRkhHY


 

POLECANE
To od lat niespotykane zjawisko. Zamarzło najgłębsze jezioro w Polsce Wiadomości
To od lat niespotykane zjawisko. Zamarzło najgłębsze jezioro w Polsce

Silny, długotrwały mróz spowodował, że zamarzła Hańcza, najgłębsze jezioro w Polsce. To od lat niespotykane zjawisko - powiedziała PAP dyrektor Suwalskiego Parku Krajobrazowego Teresa Świerubska.

Kultowy zespół odwołał trasę koncertową z ostatniej chwili
Kultowy zespół odwołał trasę koncertową

Legendarny zespół The Rolling Stones zdecydował się odwołać planowaną trasę koncertową po Europie. Głównym powodem tej decyzji są problemy zdrowotne 82-letniego gitarzysty Keitha Richardsa, które sprawiają, że intensywne tournée byłoby dla niego zbyt dużym obciążeniem.

Krynica-Zdrój: Na Górze Parkowej czeka nowa niespodzianka dla mieszkańców Wiadomości
Krynica-Zdrój: Na Górze Parkowej czeka nowa niespodzianka dla mieszkańców

Turyści mogą od soboty podziwiać panoramę Krynicy-Zdroju i Beskidu Sądeckiego z nowej wieży widokowej na Górze Parkowej w ośrodku Polskich Kolei Linowych (PKL). 36-metrowa konstrukcja ma windę i przeszklony taras.

Śledztwo ws. Dr. Oetker się przeciąga tylko u nas
Śledztwo ws. Dr. Oetker się przeciąga

Śledztwo dotyczące nieprawidłowości w zakładzie Dr. Oetker w Płocku trwa od połowy 2023 roku i wciąż nie zakończyło się postawieniem zarzutów. Prokuratura bada wielowątkowe doniesienia byłego pracownika dotyczące procesu produkcji żywności, jakości surowców oraz możliwych uchybień przy kontrolach sanitarnych. Sprawa budzi zainteresowanie opinii publicznej ze względu na skalę działalności firmy i potencjalne znaczenie dla bezpieczeństwa konsumentów.

Stany Zjednoczone nakładają 10-procentowe cła na kraje, które wzięły udział w unijnej interwencji na Grenlandii z ostatniej chwili
Stany Zjednoczone nakładają 10-procentowe cła na kraje, które wzięły udział w "unijnej interwencji" na Grenlandii

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w sobotę nałożenie ceł w wysokości 10 proc. na osiem państw europejskich za ich postawę wobec jego roszczeń do Grenlandii. Taryfy mają w czerwcu wzrosnąć do 25 proc. i obowiązywać, dopóki USA nie zawrą umowy w sprawie zakupu wyspy.

Gwiazda polskich seriali nową uczestniczką TzG Wiadomości
Gwiazda polskich seriali nową uczestniczką "TzG"

Emilia Komarnicka wkrótce pojawi się na parkiecie „Tańca z Gwiazdami”. Aktorka, którą telewidzowie pamiętają z ról w „Ranczu” i „Na dobre i na złe”, zdradzi swoje przygotowania już jutro w programie „halo tu polsat”!

Czarny dzień dla polskiego rolnictwa. Umowa UE–Mercosur podpisana Wiadomości
Czarny dzień dla polskiego rolnictwa. Umowa UE–Mercosur podpisana

Unia Europejska podpisała w sobotę w Asuncion umowę handlową z Mercosurem. Porozumienie ułatwi przepływ między UE a blokiem państw Ameryki Południowej produktów przemysłowych i rolnych.

Polski pomocnik doznał kontuzji w meczu Inter–Udinese z ostatniej chwili
Polski pomocnik doznał kontuzji w meczu Inter–Udinese

Inter Mediolan z Piotrem Zielińskim w składzie wygrał na wyjeździe z Udinese 1:0 w 21. kolejce Serie A. Pod koniec pierwszej połowy poważnej kontuzji doznał pomocnik gospodarzy Jakub Piotrowski. Piłkarz reprezentacji Polski chwycił się za kolano i krzycząc z bólu padł na murawę.

Coraz więcej przemocy w Berlinie. Policja ostrzega przed nowym zjawiskiem Wiadomości
Coraz więcej przemocy w Berlinie. Policja ostrzega przed nowym zjawiskiem

Berlińska policja alarmuje, że zorganizowane grupy przestępcze coraz częściej korzystają z usług tzw. „fantomów” - osób sprowadzanych z zagranicy wyłącznie do popełnienia konkretnych przestępstw. Sprawcy przyjeżdżają na krótko, działają szybko i równie szybko znikają, co znacząco utrudnia ich namierzenie.

Zaginął 15-letni Krystian. Pilny komunikat policji Wiadomości
Zaginął 15-letni Krystian. Pilny komunikat policji

Od piątku rodzina i policja próbują ustalić, co stało się z 15-letnim Krystianem Wojciechowskim. Chłopak zniknął po wyjściu ze szkoły w Grudziądzu i od tamtej pory nie dał znaku życia.

REKLAMA

[Tylko u nas] Waldemar Krysiak: Skasowano mój największy blog, gdyby nie fakt, że pisałem dla Tysola...

W zeszłym roku skasowany został mój największy blog. Dwa lata pracy i niezliczone kontakty z tysiącami osób zniknęły ot tak! Facebook nie raczył nawet podać powodu kasacji. Gdyby nie fakt, że pisałem już wtedy dla Tysola, to moja sytuacja byłaby o wiele gorsza, a gdyby nie pomoc znajomych blogerów i życzliwych ludzi, to odzyskiwanie czytelników na FB zajęłoby mi nie parę miesięcy, a lat. Jeżeli więc prowadzicie jakąkolwiek działalność online, posłuchajcie mojego własnego, nieoryginalnego, ale nadal dość świeżego doświadczenia: rozmawiajcie z ludźmi, przenoście się na różne platformy i bądźcie aktywni! I zamiast na felieton, zapraszam Was dzisiaj na film i na podcast, i do rozmowy!
Waldemar Krysiak
Waldemar Krysiak "Gej Przeciwko Światu" / Screen YouTube Waldemar Krysiak

O religii, LGBT i Polsce

Wojna Idei/Szymon mówi to jedne z największych polskich kanałów edukacyjno-politycznyuch na YouTube. Prowadzący je Szymon Pękala promuje w swojej działalności spokojne rozmowy oparte o fakty i prawdziwą próbę zrozumienia rozmówcy. Oprócz ponadgodzinnych debat, na jego kanale znajdziemy też krótkie info-filmiki, przedstawiające najważniejsze koncepty z historii i filozofii w kilka minut.

W miniony weekend ukazała się też druga rozmowa rozmowa Szymona ze mną. W pierwszej było o tym, jak lewicowi aktywiści po części sami współtworzą problemy, z którymi potem walczą, a w tej skupiliśmy się tematach Kościoła, historii Europy i Polski, i mniejszości seksualnych.

Pomijając sam fakt, że bardzo cenię działalność Szymona, a te tematy interesują mnie od zawsze, to jestem wdzięczny za szansę na to nagranie. Było ono – jeżeli sam mogę je tak polecić - „sensowne”. Było bez demonizowania Kościoła, bez straszenia Polską, a do tego Szymon zadał mi para-teologiczne pytanie, na które do dzisiaj nie potrafię odpowiedzieć!

Moja rozmowa z Szymonem:

Wojna Idei:

https://www.youtube.com/channel/UC7RswyY8VfbSdikz_8wdp3w

W sumie o wszystkim

Facebook to prawdopodobnie najbardziej restrykcyjna mega-platforma, ale Twitter i Instagram nie są o wiele lepsze. Jak dotrzeć więc do ludzi, omijając i globalną cenzurę, i wredne Julki, które zgłaszają każdy zbyt zabawny mem na wallu? Trzeba wystartować z podcastem! Na taki pomysł wpadliśmy na początku roku ja i Dox, popularny autor znany wcześniej m.in. z wolnościowego bloga „Zbyt Poinformowani”.

I choć to dopiero początek pracy, to obaj cieszymy się, że „Myślozbrodnia” - bo tak nazywa się nasz podcast – ma już ponad 1000 pobrań i każdego dnia rośnie w siłę! Nasze pełne audycje pojawiają się co dwa tygodnie, a między nimi wrzucamy też krótsze odcinki na pojedynczy temat. Było już o bezpieczeństwie w sieci, było o histerii aktywistów LGBT i była też rozmowa z feministką o tym, czy świat potrzebuje jej aktywizmu w w 2021 roku.

Nasz podcast dostępny jest przez aplikację Spotify:

https://open.spotify.com/show/0WuM0joDvx3uBnvipKsH0h?si=8CgompttQ8WubiO75K19og

Jeżeli ktoś nie posiada aplikacji, jesteśmy też na YouTube. Tutaj nasz najnowszy odcinek z feministką:

https://youtu.be/itM0ZbBw4jc

Dox na FB:

https://www.facebook.com/doxtradus

O kotkach i aborcji

Nie da się, niestety, uciec od socmediów, jeżeli chce się docierać do ludzi. Ja więc pojawiłem się ostatnio na Instagramie – tam lepiej gada się z czytelnikami każdego dnia, tam można szybciej tworzyć skomplikowane historie wizualne, i to tam siedzą młodzi.

To z Instagrama pochodzi też obrzydliwa historia, którą opisałem z pomocą Tysola i pewnej lesbijki, która dość ma już wybryków progresywnych aktywistów: oto aktywistka StopBzdurom, której wydaje się, ze jest mężczyzną, dokonała rzekomej aborcji na tzn. „Instastories”, czyli na obrazkowych seriach wrzucanych z reguły dla zabawy. Tylko tam, gdzie inni wrzucają śmieszne zdjęcia z kotkami, ona – dla wielu tysięcy osób - połyka środki wczesnoporonne i opowiada, jakie to uczucie przeprowadzać aborcję.

Sama sprawa jest i obrzydliwa, i komiczna. Bo trudno sobie wyobrazić, kto chciałby z końca życia ludzkiego robić show dla atencji. I nie ma też pewności, czy aktywistka, która ma tendencje do dziwnych sensacji (opowiadanie o rzekomym wepchnięciu pod tramwaj każdy chyba słyszał?), opowiada prawdę.

Jakkolwiek by nie było, świat jest mały – i to chcę podkreślić na zakończenie. Bo całą tę sprawę odnalazła na Insta najpierw rzeczona lesbijka (anonimowe pozdro!) i skontaktowała się ze mną. Ja opisałem wszystko na blogu, a potem tekst pojawił się na Tysolu. Na Tysolu znalazła go Fundacja Pro – Prawo do Życia i zapowiedziała zgłoszenie sprawy do prokuratury. Tym samym, aktywistka StopBzdurom może na drugi raz zastanowi się, zanim zrobi pokaz z ludzkiej śmierci.

Nadzieję można mieć!

Mój Instagram:

https://www.instagram.com/gejprzeciwkoswiatu/

Artykuł Fundacji Pro:

https://stronazycia.pl/kto-pomagal-lu-ze-stop-bzdurom-zabic-dziecko/?fbclid=IwAR1tucfD7ABEsqmGDr-D6-FxBTD3iaorTDOarZ5UYhJFWhsQmIeIsjRkhHY



 

Polecane