REKLAMA

[Tylko u nas] Waldemar Krysiak: Skasowano mój największy blog, gdyby nie fakt, że pisałem dla Tysola...

W zeszłym roku skasowany został mój największy blog. Dwa lata pracy i niezliczone kontakty z tysiącami osób zniknęły ot tak! Facebook nie raczył nawet podać powodu kasacji. Gdyby nie fakt, że pisałem już wtedy dla Tysola, to moja sytuacja byłaby o wiele gorsza, a gdyby nie pomoc znajomych blogerów i życzliwych ludzi, to odzyskiwanie czytelników na FB zajęłoby mi nie parę miesięcy, a lat. Jeżeli więc prowadzicie jakąkolwiek działalność online, posłuchajcie mojego własnego, nieoryginalnego, ale nadal dość świeżego doświadczenia: rozmawiajcie z ludźmi, przenoście się na różne platformy i bądźcie aktywni! I zamiast na felieton, zapraszam Was dzisiaj na film i na podcast, i do rozmowy!
Waldemar Krysiak
Waldemar Krysiak "Gej Przeciwko Światu" / Screen YouTube Waldemar Krysiak

O religii, LGBT i Polsce

Wojna Idei/Szymon mówi to jedne z największych polskich kanałów edukacyjno-politycznyuch na YouTube. Prowadzący je Szymon Pękala promuje w swojej działalności spokojne rozmowy oparte o fakty i prawdziwą próbę zrozumienia rozmówcy. Oprócz ponadgodzinnych debat, na jego kanale znajdziemy też krótkie info-filmiki, przedstawiające najważniejsze koncepty z historii i filozofii w kilka minut.

W miniony weekend ukazała się też druga rozmowa rozmowa Szymona ze mną. W pierwszej było o tym, jak lewicowi aktywiści po części sami współtworzą problemy, z którymi potem walczą, a w tej skupiliśmy się tematach Kościoła, historii Europy i Polski, i mniejszości seksualnych.

Pomijając sam fakt, że bardzo cenię działalność Szymona, a te tematy interesują mnie od zawsze, to jestem wdzięczny za szansę na to nagranie. Było ono – jeżeli sam mogę je tak polecić - „sensowne”. Było bez demonizowania Kościoła, bez straszenia Polską, a do tego Szymon zadał mi para-teologiczne pytanie, na które do dzisiaj nie potrafię odpowiedzieć!

Moja rozmowa z Szymonem:

Wojna Idei:

https://www.youtube.com/channel/UC7RswyY8VfbSdikz_8wdp3w

W sumie o wszystkim

Facebook to prawdopodobnie najbardziej restrykcyjna mega-platforma, ale Twitter i Instagram nie są o wiele lepsze. Jak dotrzeć więc do ludzi, omijając i globalną cenzurę, i wredne Julki, które zgłaszają każdy zbyt zabawny mem na wallu? Trzeba wystartować z podcastem! Na taki pomysł wpadliśmy na początku roku ja i Dox, popularny autor znany wcześniej m.in. z wolnościowego bloga „Zbyt Poinformowani”.

I choć to dopiero początek pracy, to obaj cieszymy się, że „Myślozbrodnia” - bo tak nazywa się nasz podcast – ma już ponad 1000 pobrań i każdego dnia rośnie w siłę! Nasze pełne audycje pojawiają się co dwa tygodnie, a między nimi wrzucamy też krótsze odcinki na pojedynczy temat. Było już o bezpieczeństwie w sieci, było o histerii aktywistów LGBT i była też rozmowa z feministką o tym, czy świat potrzebuje jej aktywizmu w w 2021 roku.

Nasz podcast dostępny jest przez aplikację Spotify:

https://open.spotify.com/show/0WuM0joDvx3uBnvipKsH0h?si=8CgompttQ8WubiO75K19og

Jeżeli ktoś nie posiada aplikacji, jesteśmy też na YouTube. Tutaj nasz najnowszy odcinek z feministką:

https://youtu.be/itM0ZbBw4jc

Dox na FB:

https://www.facebook.com/doxtradus

O kotkach i aborcji

Nie da się, niestety, uciec od socmediów, jeżeli chce się docierać do ludzi. Ja więc pojawiłem się ostatnio na Instagramie – tam lepiej gada się z czytelnikami każdego dnia, tam można szybciej tworzyć skomplikowane historie wizualne, i to tam siedzą młodzi.

To z Instagrama pochodzi też obrzydliwa historia, którą opisałem z pomocą Tysola i pewnej lesbijki, która dość ma już wybryków progresywnych aktywistów: oto aktywistka StopBzdurom, której wydaje się, ze jest mężczyzną, dokonała rzekomej aborcji na tzn. „Instastories”, czyli na obrazkowych seriach wrzucanych z reguły dla zabawy. Tylko tam, gdzie inni wrzucają śmieszne zdjęcia z kotkami, ona – dla wielu tysięcy osób - połyka środki wczesnoporonne i opowiada, jakie to uczucie przeprowadzać aborcję.

Sama sprawa jest i obrzydliwa, i komiczna. Bo trudno sobie wyobrazić, kto chciałby z końca życia ludzkiego robić show dla atencji. I nie ma też pewności, czy aktywistka, która ma tendencje do dziwnych sensacji (opowiadanie o rzekomym wepchnięciu pod tramwaj każdy chyba słyszał?), opowiada prawdę.

Jakkolwiek by nie było, świat jest mały – i to chcę podkreślić na zakończenie. Bo całą tę sprawę odnalazła na Insta najpierw rzeczona lesbijka (anonimowe pozdro!) i skontaktowała się ze mną. Ja opisałem wszystko na blogu, a potem tekst pojawił się na Tysolu. Na Tysolu znalazła go Fundacja Pro – Prawo do Życia i zapowiedziała zgłoszenie sprawy do prokuratury. Tym samym, aktywistka StopBzdurom może na drugi raz zastanowi się, zanim zrobi pokaz z ludzkiej śmierci.

Nadzieję można mieć!

Mój Instagram:

https://www.instagram.com/gejprzeciwkoswiatu/

Artykuł Fundacji Pro:

https://stronazycia.pl/kto-pomagal-lu-ze-stop-bzdurom-zabic-dziecko/?fbclid=IwAR1tucfD7ABEsqmGDr-D6-FxBTD3iaorTDOarZ5UYhJFWhsQmIeIsjRkhHY


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura