REKLAMA

Awantura na Twitterze. Giertych: "Politycy PO nie wyciągnęli wniosków." Nitras: "Gdybyśmy Ciebie słuchali..."

Roman Giertych uważa, że uchwała zarządu PO o aborcji jest strasznym błędem.
 Awantura na Twitterze. Giertych:
/ screen YT - Onet News

W szczególnie trudnych sytuacjach osobistych, po konsultacjach z psychologiem i lekarzem, to kobieta powinna podjąć tę osobistą decyzję ws. aborcji, a prawo musi jej to umożliwić - to istota przedstawionego w czwartek stanowiska PO dotyczącego aborcji.

Decyzję tę skrytykował na Twitterze Roman Giertych. Uchwałę zarządu PO o aborcji mecenas nazwał "strasznym błędem".

"Podobnym błędem było forsowanie przez E. Kopacz i MKB ustawy o zmianie płci, czy też działania Trzaskowskiego i Rabieja na rzecz uczenia dzieci możliwości zmiany płci" – wskazał.

Zdaniem Giertycha, politycy PO nie wyciągnęli żadnych wniosków ze swoich klęsk.

"I najbliższy tydzień zamiast mówić o rosnącej nieudolności PiS w walce z epidemią będziemy mówić o aborcji. Brawo zarząd PO" – dodał.

"Roman @GiertychRoman Ty masz po prostu inne poglądy niż ma Platforma. Nie od dzisiaj zresztą. Gdybyśmy Ciebie słuchali to bylibyśmy przeciw in vitro i związkom partnerskim. Ale szanujemy Cię za walkę o wolne sądy" - odpowiedział mu poseł PO, Sławomir Nitras. 

"Ciebie też Sławku szanuję za bezkompromisowość w Sejmie. To prawda, że mam z Tobą w niektórych sprawach różne poglądy, lecz moim zdaniem spieranie się o nie teraz pomaga obiektywnie PiS. Nadto mam wrażenie, że największy spór zacznie się nie ze mną, ale wewnątrz PO... JK to lubi" - skwitował Giertych. 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura