REKLAMA

[video] Anna Siarkowska (Republikanie) nie zostawia suchej nitki na Grzegorzu Schetynie

Podczas debaty związanej z wotum nieufności wobec obecnego rządu, głos na mównicy zabrała Anna Siarkowska z koła poselskiego Republikanie. Krok po kroku podsumowywała postulaty wnioskodawców, ze szczególnym naciskiem na osobę kandydata na premiera, Pana Grzegorza Schetynę.
 [video] Anna Siarkowska (Republikanie) nie zostawia suchej nitki na Grzegorzu Schetynie
/ YT, print screen
 
Otóż wnioskodawcy zarzucają obecnemu rządowi niewywiązywanie się z obiecnic wyborczych. M.in. zarzucają tutaj brak podniesienia kwoty wolnej od podatku.Przyjrzyjmy się zatem poprzednim głosowaniom. 6 lutego 2015 roku koalicja PO-PSL odrzuciła projekt ustawy podwyższającą kwote wolną od podatku. Jak zagłosował Pan Grzegorz Schetyna? Sprawdźmy. Pan Grzegorza Schetyna zagłosował za odrzuceniem podwyższenia kwoty wolnej od podatku.
- powiedziała posłanka

 
Podnoszony jest zarzut pod adresem wicepremiera i ministra finansów Pana Mateusza Morawieckiego za to, ze podjąc decyzję o przedłużeniu obowiązywania stawki VAT na poziomie 23% do 2018 roku. Otóz z analogiczną sytuacją mieliśmy do czynienia w poprzedniej kadencji Sejmu. 8 listopada 2013 roku koalicja PO-PSL zadecydowała o przedłużeniu obowiązywania dwudziestotrzyprocentowej stawki VAT do końca 2016 roku. Jak zagłosował wówczas Pan Grzegorz Schetyna? Sprawdźmy. Pan Grzegorz Schetyna zagłosował "za".
- kontynuowała Pani Siarkowska

 
Wnioskodawcy zarzucają Pani minister Annie Zalewskiej brak konsultacji jeżeli chodzi o reformę edukacji, zarzucają iluzoryczne i fasadowe konsultacje społeczne, natomiast chyba zapomnieli sprawę związaną z referendum dotyczącym sześciolatków. Otóż, pod wnoskiem o to referendum zebrano milion podpisów obywateli. Elementem tego referendum miało być także wypowiedzenie się obywateli w sprawie zniesienia gimnazjów. To głosowanie było przeprowadzone 8 listopada 2013 roku. Koalicja PO-PSL odrzuciła, niestety, wniosek o przeprowadzenie referendum w tej sprawie. Jak zagłosował Pan Grzegorze Schetyna? Pan Grzeogorz Schetyna zagłosował "przeciw".
- odwołała się do kwestii edukacji

 
Projekt 500+. Wnioskodawcy podnoszą, że projekt ten prowadzi do rezygnacji z zatrudnienia wielu kobiet, które decydują się wychowywać dzieci, zamist pracować na przysłowiowej kasie w Biedronce. Abstrahując w ogóle od prawdziwości tego typu argumentacji, to skoro taki negatywny efekt tego programu jest podnoszony przez wnioskodawców, skąd zatem zapowiedź Pana Grzeogorza Schetyny, że ów program zamierza nie tylko kontynuować, ale nawet rozszerzyć? Hipokryzja.
- posłanka przedstawiła dalsze stanowisko swojego środowiska
 
Wnioskodawcy mówią o demolowaniu armii. To ja tutaj krótko prypomnę, co się działo za koalicji PO-PSL. To ta koalicja doprowadziła do minaturyzacji polskiego wojska, doprowadziła do likwidacji zalążków tworzącej się obrony terytorialnej, doprowadziłą do dezorganizacji systemu kierowania i dowodzenia naszą armią. Doprowadziła w końcu do tego, że zaprzestano szkolenia rezerw osobowych.
- podniosła kwestię obronności
 
Szanowni Państwo, ten rząd nie jest rządem najlepszym. Można by tutaj się rozwodzić chocoiazby o takich kwestiach, jak prawo do życia, które nie zostało tutaj w pełni zapewnione, można wskazywać kwestie związane z prowadzeniem polityki zagranicznej przez dziesiejszy rząd, ale jedno trzeba powiedzieć wyraźnie- dla tego rządu dziś nie ma dobrej alternatywy, Pan Grzegorz Schetyna nie jest żadną alternatywą na stanowisku Prezesa Rady Ministów. Dlatego, jako republikanie, myślący obywatele, absolutnie tego wniosku nie poprzemy.
- zakończyła swoje przemówienie Anna Siarkowska

żródło: YT


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura