REKLAMA

Prof. Horban: "Minister zdrowia dziś wprowadzi obowiązek noszenia masek chirurgicznych". Adam Niedzielski zaskoczony

Minister zdrowia ma dziś wydać rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych – poinformował w piątek główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Godzinę później informacje te zdementował sam Adam Niedzielski.
 Prof. Horban:
/ PAP/Mateusz Marek

Prof. Horban zapytany w TVN 24, czy minister zdrowia wyda rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych, odpowiedział: "Mam nadzieję, że tak będzie. Tak."

"Oprócz tego, że pan minister wyda rozporządzenie, to jest jeszcze apel do państwa, aby do tego rozporządzenia się jeszcze zastosować" - zaznaczył. Dodał, że minister informację w sprawie maseczek chirurgicznych poda w piątek.

"Chodzi o to, żeby używać porządnych masek, przynajmniej masek tzw. chirurgicznych, nie mówiąc już o maskach z filtrem" - wyjaśnił.

Informacje te zdementował jednak sam minister zdrowia.

 

Dzisiaj takiego rozporządzenia nie będzie 

– oświadczył w rozmowie z programem "Tłit" dla Wirtualnej Polski Adam Niedzielski. Poinformował jednak, iż rząd rozważa, czy maseczki rzeczywiście nie powinny zostać dookreślone.

 

Mamy wskazane pewne zamienniki w postaci np. szalików i trzeba będzie z tego zrezygnować

- podsumował.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura