"Matczak nie odbierze nominacji z rąk Prezydenta Dudy. Ale 500 tys. od Narodowego Centrum Nauki wziął"

- Matczak nie odbierze nominacji z rąk Prezydenta Dudy. Ale pół miliona od Narodowego Centrum Nauki, podległemu Czarnkowi, to wziął. W myśl zasady: tej ręki nie podaję, a tę wyciągam po kasę - pisze na Twitterze publicysta Dawid Wildstein, komentując wpis dr. Marcina Matczaka, który zapowiedział w mediach społecznościowych, iż nie zjawi się na odbieraniu swojej nominacji profesorskiej z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. 
/ fot. Adrian Grycuk - Wikipedia CC BY-SA 3.0

Postanowienie nadające dr hab. Marcinowi Matczakowi tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie nauk prawnych zostało opublikowane 15 lutego w Monitorze Polskim. Podpisał je prezydent Andrzej Duda. Prawnik zapowiedział na swoim blogu, że nawet jeśli otrzyma od prezydenta zaproszenie na uroczystość wręczenia nominacji profesorskiej, nie zamierza jej odebrać. 

Czytaj więcej: Marcin Matczak nie przyjmie tytułu profesora od Andrzeja Dudy. Wyjawił, dlaczego

Tymczasem ciekawym komentarzem w tej sprawie podzielił się publicysta Dawid Wildstein [pisownia oryginalna - red.]

 

Matczak nie odbierze nominacji z rąk Prezydenta Dudy. Ale pół miliona od Narodowego Centrum Nauki, podległemu Czarnkowi, to wziął. W myśl zasady - tej ręki nie podaję a tę wyciągam po kasę. Prawdziwi, niezłomni bojownicy z faszyzmem. W zależności od ceny. Jakie to żałosne i smutne 

- ostro skomentował zachowanie Marcina Matczaka Wildstein. Co ma na myśli publicysta? Okazuje się, że "Gazeta Polska Codziennie" w listopadzie twierdziła, że prof. Marcin Matczak z Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał ponad 500 tys. zł z budżetu Narodowego Centrum Kultury na realizację swojego projektu.

 

Właśnie z tej instytucji 538 927 zł na projekt „Jak uczynić interpretację prawniczą bardziej obiektywną. Zastosowanie naturalistycznej filozofii języka do prawa” otrzymał prof. Marcin Matczak z Uniwersytetu Warszawskiego

- podaje za "GPC" portal Niezależna.pl.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe