Haim i Taylor Swift połączyły siły w utworze "Gasoline"

Siostry przedstawiają rozszerzoną edycję swojego ostatniego albumu nominowanego do Grammy „Women In Music Pt. III”!
HAIM Haim i Taylor Swift połączyły siły w utworze
HAIM
Materiały prasowe

Danielle tak opowiada o trzeciej płycie zespołu: - Tytuł przyszedł do mnie we śnie. Obudziłam się, zaśmiałam i natychmiast powiedziałam o wszystkim moim siostrom.

Alana dodaje: - Od razu spodobał mi się ten tytuł. Dosłownie jesteśmy kobietami w muzyce i zawsze pisze się o nas w ten sposób, dlatego wydało nam się całkiem cool, żeby odnieść się do tej narracji.

Tytuł sprawił, że zaczęłam bardziej zastanawiać się nad naszymi doświadczeniami.

Całość podsumowuje Este: - Według mnie tytuł jest bardzo zabawny, do tego inicjały to WIMP3. „Wimp” to prześmieszne słowo!

Premierowy materiał zapowiadający nowy rozdział w karierze HAIM pojawił się już w 2019, kiedy światło dzienne ujrzały single „Summer Girl”, „Now I’m In It” i „Hallelujah”.

Wszystkie z nich pojawią się na trzeciej płycie grupy, a klipy do nich wyreżyserował ww Paul Thomas Anderson.

 

 

 

„Women In Music Pt. III” początkowo miało ukazać się w sierpniu 2020, jednak zespół zdecydował o przyspieszeniu premiery.
Za produkcję krążka odpowiada Danielle Haim oraz wieloletni współpracownik grupy, laureat Grammy Ariel Rechtshaid (Adele, Blood Orange, Carly Rae Jepsen)

a także Rostam Batmanglij (Charli XCX, Solange, Frank Ocean). Na wydawnictwo trafią również wydane już w tym roku kolejne single „Don’t Wanna” i „I Know Alone”.

 

 

Poprzedni krążek „Something To Tell You” z lipca 2017 zadebiutował na drugim miejscu najlepiej sprzedających się albumów w UK i siódmym w USA (200 Billboard).

 

 

Kalifornijskie trio HAIM właśnie zaprezentowało nową kompozycję „Don’t Wanna” – to już szósta zapowiedź nadchodzącego albumu „Women In Music Pt. III”. Oficjalne audio ujawniło radosny, ale i delikatny kawałek, który po raz kolejny pokazuje, jak siostry potrafią wzbudzić nadzieję i optymizm, nawet w najmniej sprzyjających okolicznościach: „I don’t wanna give up on you… I don’t wanna have to”.

Alana, Danielle i Este napisały „Don’t Wanna” wspólnie z Rostamem Batmanglij (Charli XCX, Solange, Frank Ocean), a za produkcję odpowiadają Danielle, Rostam i Ariel Rechtshaid (Adele, Blood Orange, Vampire Weekend). „Kawałek po prostu z nas wypłynął. Jest seksowny, flirtujący i pełen nadziei” – komentuje zespół.

 

 

Poprzedni utwór Sióstr HAIM pt.: „I Know Alone”, to zestawienie wokalnych sampli i bitów 808 z drgającą wiolonczelą i ostrą gitarą akustyczną. Ten miks sprawia, że w utworze słyszmy nastrój niepokoju związany z poczuciem osamotnienia. Pierwotnie inspiracją do utworu była melancholia, którą siostry HAIM odczuwały po zakończeniu trasy koncertowej. W obecnej sytuacji słowa piosenki „been a couple days since I’ve been out” czy „cause nights turn into days that turn to grey” nabierają zupełnie nowego znaczenia. Jak zdradził sam zespół:

– „I Know Alone” od dawna miało być wydane właśnie w tej kolejności, ale niestety moment na ten kawałek okazał się wyjątkowo odpowiedni. Mamy nadzieję, że ten utwór dotrzyma wam towarzystwa.

 

 

„The Steps” HAIM wystawiają gitary na pierwszy plan w sposób, z którego nie korzystały nigdy wcześniej. Rezultat to jedna z najszybszych i najmocniejszych piosenek w dotychczasowym dorobku tria. Autorkami „The Steps” są siostry Haim przy wsparciu wieloletnich współpracowników: Ariela Rechsthaida oraz Rostama Batmanglija. Zarówno singiel, jak i album, zostały wyprodukowane przez Danielle, Ariela oraz Rostama. Alana, Danielle i Este kontynuują również współpracę ze słynnym reżyserem Paulem Thomasem Andersonem, który nie tylko zrealizował klip do „The Steps”, ale jest także autorem fotografii zdobiącej okładkę albumu „Women in Music Pt. III”. Danielle jest współreżyserką teledysku do „The Steps”.

 

Premierowy materiał zapowiadający nowy rozdział w karierze HAIM pojawił się już w 2019, kiedy światło dzienne ujrzały single „Summer Girl”, „Now I’m In It” i „Hallelujah”.

 

Źródło: Materiały prasowe

 

 

.

 


Ankieta
Wyrok TSUE...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Wyrok TSUE...
Tygodnik

Opinie

Popkultura