REKLAMA

Podwyżki w rybnickim szpitalu

Sukcesem związkowców z Solidarności zakończyły się negocjacje płacowe w Państwowym Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. W 2021 roku płace zasadnicze w tej placówce wzrosną w sumie od 249 zł brutto do 600 zł brutto.
 Podwyżki w rybnickim szpitalu
/ pixabay

Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane w rybnickim szpitalu 15 lutego. – To długo oczekiwany moment przez wielu pracowników szpitala. Dla sporej części z nich są to pierwsze od kilku lat podwyżki pozasystemowe, czyli przyznane bezpośrednio przez pracodawcę – podkreśla Piotr Rajman, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, która zasięgiem swojego działania obejmuje również pracowników Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych.

Jak informuje przewodniczący, wzrost płac będzie dwustopniowy. Pierwsza transza zostanie naliczona od stycznia i wypłacona pracownikom szpitala wraz z wynagrodzeniem za luty. Kolejna wejdzie w życie w lipcu. Zgodnie z zapisami porozumienia, m.in. pracownicy obsługi, salowe i sanitariusze od stycznia otrzymali podwyżki wynoszące 149 zł brutto - co było związane z podniesieniem płacy minimalnej - ale od lipca ich płace zasadnicze wzrosną o kolejne 100 zł brutto. Wynagrodzenia rejestratorek zostaną podniesione w sumie o 300 zł brutto, natomiast pensje m.in. ratowników medycznych, dietetyczek i opiekunów medycznych będą wyższe o 400 zł brutto. Z kolei, pielęgniarki posiadające specjalizację dostaną łącznie 600 zł brutto. Piotr Rajman podkreśla, że zapisy porozumienia dotyczą tych osób, które w zeszłym roku nie miały żadnych podwyżek od pracodawcy. Łącznie jest to 16 grup zawodowych, czyli większość personelu.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura