REKLAMA

Nieoficjalnie: W Pałacu Prezydenckim spotkanie premiera z prezydentem ws. "Nowego Polskiego Ładu"

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim trwa spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawickim; tematem są konsultacje dotyczące projektu "Nowego Polskiego Ładu - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w prezydenckiej kancelarii.
 Nieoficjalnie: W Pałacu Prezydenckim spotkanie premiera z prezydentem ws.
/ Eliza Radzikowska-Białobrzewska - KPRP

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego program "Nowy Polski Ład" będzie zawierał przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. W ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych - mówił w styczniu Morawiecki.

W ramach Nowego Ładu - zapowiadał w lutym szef rządu - zostanie zaprezentowana "atrakcyjna oferta dla inwestorów po to, żeby polska gospodarka była jak najlepiej przygotowana do nowej rzeczywistości gospodarczej". "Po pandemii ludzie będą inaczej podchodzić do kontaktów biznesowych, handlu i produkcji. Będziemy gotowi wykorzystać tę wielką szansę" - zadeklarował Morawiecki.

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin informował na początku lutego, że "Nowy Polski Ład" ma zostać zaprezentowany na przełomie lutego i marca. Dodał, że ma być to plan rozwoju gospodarki po pandemii koronawirusa. (PAP)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura