Centralny Port Komunikacyjny wybudujemy z Koreańczykami? Już w piątek umowa!

Portal Money.pl dotarł do nieoficjalnych informacji, według których sztandarową inwestycję infrastrukturalną mamy realizować nie z Chińczykami czy Brytyjczykami, ale z Koreańczykami. Według informacji Money.pl umowa z rządem Korei Południowej oraz lotniskiem Incheon ma być podpisana już w piątek.
Centralny Port Komunikacyjny  Centralny Port Komunikacyjny wybudujemy z Koreańczykami? Już w piątek umowa!
Centralny Port Komunikacyjny
projekt Foster + Partners

Już od stycznia w procesie inwestycyjnym mają doradzać eksperci z Korei. Gigantyczny węzeł komunikacyjny z ogromnym lotniskiem na czele, ma powstać w Baranowie.

Koreańczycy mają się zaangażować w projekt nie tylko jako doradcy, ale również kapitałowo. Z racji rozmiarów inwestycji współpraca ma mieć charakter strategiczny. Dla Koreańczyków to również możliwość otwarcia na europejski rynek lotniczy. 

Koszt samego CPK ma osiągnąć 30 mld PLN, ale komunikacyjne inwestycje towarzyszące mają stanowić dodatkowy koszt.

- To będzie oficjalna inauguracja współpracy między CPK i Incheonem, ale także między polskim rządem a rządem koreańskim. Podpisane zostaną dwa dokumenty: oficjalnie już umowa o doradztwo strategiczne, ale jednocześnie tzw. "porozumienie o wzajemnej współpracy". To dokument określający ramy rządowego wsparcia dla budowy CPK

- mówi źródło Money.pl


Ankieta
Wyrok TSUE...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Wyrok TSUE...
Tygodnik

Opinie

Popkultura