Atak rakietowy przed papieską pielgrzymką

Co najmniej dwie rakiety trafiły w poniedziałek w silnie strzeżoną tzw. Zieloną Strefę Bagdadu, stolicy Iraku, ale nie spowodowały ofiar w ludziach - poinformowała w oświadczeniu iracka armia.
Papież Franciszek Atak rakietowy przed papieską pielgrzymką
Papież Franciszek / PAP/EPA/ANSA/CLAUDIO PERI

W Zielonej Strefie mieszczą się ambasady i budynki rządowe i jest ona regularnie celem rakiet, wystrzeliwanych przez ugrupowania, które według amerykańskich i irackich władz są wspierane przez sąsiadujący od wschodu z Irakiem Iran.

Większość ataków nie powoduje ofiar śmiertelnych, ale poniedziałkowy incydent jest trzecim atakiem rakietowym w Iraku w ciągu nieco ponad tygodnia, którego celem są obszary, na których znajdują się amerykańscy żołnierze, dyplomaci czy przedsiębiorcy. W wyniku jednego ataku zginął co najmniej jeden nieamerykański cywil pracujący w siłach koalicji pod wodzą USA.

Z wizytą do Iraku 5-8 marca udaje się papież Franciszek. Pierwszym etapem podróży będzie Bagdad, dokąd papież przybędzie po południu 5 marca. Podczas swej wizyty Franciszek odwiedzi miejsca ciężkich walk z dżihadystycznym ugrupowaniem Państwo Islamskie, iracki Kurdystan i zniszczone ziemie chrześcijan. Spotka się z najwyższym szyickim duchownym w Iraku, ajatollahem Alim as-Sistanim.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe