REKLAMA

Europejski ambasador zabity w Afryce. „Próba porwania”

O sprawie informuje redakcja BBC. Ambasador Włoch w Demokratycznej Republice Konga zginął w ataku na wschodzie tego kraju. Luca Attanasio, zmarł w poniedziałek w szpitalu po tym jak został ranny w ataku zbrojnym na konwój ONZ, z którym podróżował.
zdjęcie ilustracyjne Europejski ambasador zabity w Afryce. „Próba porwania”
zdjęcie ilustracyjne / pixabay

Konwój miał należeć do Światowego Programu Żywnościowego ONZ. W ataku zginął także włoski oficer żandarmerii oraz kongijski kierowca. Zdaniem urzędników z pobliskiego Parku Narodowego Virunga atak w prowincji Kiwu Północny był próbą porwania. Co wiadomo o okolicznościach ataku?

Pojazdy zostały „zaatakowane przez grupę sześciu napastników, którzy oddali strzały ostrzegawcze przed zabraniem wszystkich pasażerów do Parku Narodowego Virunga”, powiedział BBC gubernator prowincji North Kivu, Carly Nzanzu. Co jeszcze dodał? „Wtedy interweniował patrol strażników Parku Narodowego Virunga i zdołał uwolnić cztery osoby” (…) „Niestety, zanim uciekli, napastnicy zastrzelili ambasadora i jego ochroniarza oraz zabili kongijskiego kierowcę na początku ataku”.

Demokratyczna Republika Konga została zniszczona przez dwie dekady wojen politycznych i gospodarczych. Paradoksalnie to jeden z najbogatszych w surowce mineralne afrykańskich krajów. W regionalnych wojnach w DRK od połowy lat 90. życie straciło kilka milionów ludzi. DRK jest w ogonie rankingu Prosperity Index, co oznacza iż zalicza się do grona najbiedniejszych państw świata


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura