Prokuratura umorzyła śledztwo ws. "polskiego współudziału w Holokauście". Markusz: "Mam zamiar nadal to robić"

Prokuratura umorzyła postępowanie ws. oskarżania Polaków o współudział w Zagładzie Żydów podczas II wojny światowej. Zawiadomienie w tej sprawie złożył Instytut Walki z Antypolonizmem Verba Veritatis.
Katarzyna Markusz Prokuratura umorzyła śledztwo ws.
Katarzyna Markusz / YT print screen/Katarzyna Markusz

Instytut Walki z Antypolonizmem Verba Veritatis zawiadomił prokuraturę, iż dziennikarka portalu Jewish.pl i Jewish Telegraphic Agency Katarzyna Markusz dopuściła się lżenia narodu polskiego. O sprawie pisze portal RP.pl.

 

Czy doczekamy dnia, w którym polska władza również przyzna, że niechęć do Żydów była wśród Polaków nagminna, a polski współudział w Zagładzie jest faktem historycznym?

- napisała Markusz na łamach "Krytyki Politycznej".

W obronie Markusz występował m.in., rabin Michael Schudrich. Pod listem popracia dla niej podpisali się liczni działacze organizacji żydowskich w Polsce.

 

Uprzejmie informuję, że przedmiotowe postępowanie zakończone zostało postanowieniem o umorzeniu śledztwa stosownie do treści art. 17 par. 1 pkt 2 k.p.k.

- mówi rzecznik warszawskiej prokuratury.

 

Prokuratura umorzyła moją sprawę.

 

Czyli można pisać o polskim współudziale w Zagładzie i nagminnej niechęci Polaków do Żydów. To dobrze, bo mam zamiar nadal to robić. W końcu prawda jest najważniejsza

- napisała w mediach społecznościowych Katarzyna Markusz.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe