Sędzia orzekająca w procesie Magdaleny A. protestowała w 2017 roku ze zmarłym mężem oskarżonej?

Wczoraj sędzia Julia Kuciel ostro potraktowała Magdalenę A. gdy ta ze sprawy podatkowej próbowała zrobić polityczną, jednak użytkownicy mediów społecznościowych przypomnieli, że podczas protestów jakie miały miejsce 3,5 roku temu ws. reformy systemu sprawiedliwości, sędzia orzekająca obecnie w procesie Magdaleny A. występować miała na manifestacji przeciwników reformy z Lechem Wałęsą i śp. Pawłem Adamowiczem, mężem obecnej oskarżonej. O proteście pisał wówczas portal gdansk.pl
sędzia Julia Kuciel Sędzia orzekająca w procesie Magdaleny A. protestowała w 2017 roku ze zmarłym mężem oskarżonej?
sędzia Julia Kuciel
PAP/Adam Warżawa

 

"Około 5 tys. osób pojawiło się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku. Ulica Nowe Ogrody ponownie została zalana przez przeciwników reformy sądownictwa (...) Jako pierwszy przemawiał prezydent Lech Wałęsa, witany gromkim brawami"

- pisało medium w 2017 roku.

Jako kolejny przemawiał zmarły prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

"Sędzia Julia Kuciel z Sądu Rejonowego Gdańsk - Południe, skupiła się na wyjaśnieniu zebranym, co wyniknie z forsowanej przez PiS ustawy o sądach powszechnych, jeśli wejdzie ona w życie: - To, że minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie będzie wybierał i odwoływał prezesów sądów i ich zastępców to jeden problem. Zasadniczy jest taki, że będzie mógł to robić samodzielnie, absolutnie bez konsultacji z Krajową Radą Sądownictwa - podkreśliła"

- relacjonował Gdansk.pl

"A prezes sądu kieruje danym sądem i nadzoruje nas, sędziów. Zawsze będzie można znaleźć jakiś bliżej nieokreślony zarzut w stosunku do każdego z urzędujących prezesów. Trudno więc oczekiwać, że będą się oni z tej "reformy" cieszyć. Zarzuca się nam, że jesteśmy środowiskiem opornym na zmiany, ale to nie dlatego, że jesteśmy "kastą z naleciałościami z poprzedniej epoki". Czy ja tak wyglądam? Nie chodzi tu o stołki, czy o brak zrozumienia potrzeby reformy sądownictwa. Okazujemy opór, bo reforma powinna być konsultowana ze środowiskiem sędziowskim i z ekspertami"

- czytamy.

Całość dostępna TUTAJ


Ankieta
Wyrok TSUE...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Wyrok TSUE...
Tygodnik

Opinie

Popkultura