Prawy Sierpowy: O czym tu pisać gdy dopada nas wiosenne osłabienie?

Wiosna coraz bliżej Pierwsze kotki na drzewach, ptaszki świergolą radośnie w ogrodach. A człowieka dopada jak co roku wiosenne osłabienie i inne słabości marzyciela. Może dlatego nie będzie to wpis o polityce, no bo ileż można?
 Prawy Sierpowy: O czym tu pisać gdy dopada nas wiosenne osłabienie?
pixabay.com

Okiem farmera

Motyle, Kwiaty, Zapylać, Zapylanie

Tyle się dzieje w w przyrodzie że nie wiadomo od czego zaczynać. Nocami nad mym domem przelatują stada gęsi, Koty dostają marcowej gorączki i urządzają dyskoteki na których króluje ich ulubiona kocia muzyka. Roztopy przyszły na tyle szybko i gwałtownie że na polach są spore jeziora wody. W sadach i ogrodach uwijają się ich właściciele przy porządkach wiosennych i pielęgnacji drzew i krzewów. Słoneczko świeci coraz dłużej i czuć to szczególne wiosenne ciepło jego promieni. Wkrótce rolnicy wejdą na pola aby je przygotowywać pod kolejne wiosenne zasiewy i inne uprawy. Tak, wiosna jest ta porą roku która jest najbardziej optymistyczną ze wszelkich innych pór roku. Wiosna zawsze niesie zapowiedź nowego życia i oszałamia burzą hormonów buzujących w żyłach. Wkrótce zaczną zakwitać sady i krzewy ozdobne. Pojawią się liski na drzewach, których świeża zieleń jest powalająca. Ruszy wegetacja zbóż. Zieleń rozpanoszy się rozkosznie po całej okolicy. Ah jak to jest cudowne uczucie żyć i mieszkać w tak pięknym otoczeniu przyrody...

Mimo że z każdą wiosna człowiek staje się coraz starszy, to każda kolejna wiosna jest dla mnie kolejnym pięknym spektaklem przyrody na który zawsze czekam z utęsknieniem. Każda pora roku jest na swój sposób piękna i ma swe konkretne znaczenie w życiu. Nawet komary inaczej brzęczą wiosna niż latem, choć strasznie nie cierpię tych cienko piszczących wampirów błonkoskrzydłych to i one są oznaką wiosny gdy tworzą te wirujące w miłosnym tańcu kłębowiska. 

A co z nami Ludźmi? Czy my też potrafimy dostrzegać coś więcej niż swe kariery i pogoń za pieniędzmi? Czy z powodu swej zachłanności straciliśmy z oczu piękno tego świata? Czy aby dostrzec to co nas omija w szarej codzienności trzeba mieć naturę romantyka? Być może ludzkość zbytnio oddaliła się od sensu życia jakim jest radość ze współistnienia z naturą. Nie czerpie z tego radości a rzadko natura jest impulsem do zmiany stylu życia. Bo natura jest też źródłem optymizmu i sił witalnych których tak bardzo potrzebujemy.

farmerjanek

Grafika pixabay.com 


Ankieta
Wyrok TSUE...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Wyrok TSUE...
Tygodnik

Opinie

Popkultura