Sensacyjne doniesienia z USA! Atak na Kapitol był „dobrze skoordynowany”?

Funkcjonariusze zeznający przed senacką komisją ds. bezpieczeństwa twierdzą, iż atak na Kapitol z 6 stycznia był „skoordynowany” oraz dobrze „przygotowany”.
 Screen TT Philipsa Lewisa spod Kapitolu twitter.com Sensacyjne doniesienia z USA! Atak na Kapitol był „dobrze skoordynowany”?
Screen TT Philipsa Lewisa spod Kapitolu twitter.com
twitter.com

Były szef policji Kapitolu Stanów Zjednoczonych Steven Sund, były sierżant sztabowy Michael Stenger oraz były sierżant sztabowy Paul Irving, a także pełniący obowiązki szefa Departamentu Policji Metropolitalnej Robert Contee, wystąpili przed Senacką Komisją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.  We wtorek, odpowiadali podczas pierwszego przesłuchania w Senacie, aby zweryfikować luki w bezpieczeństwie, które sprawiły że wdarto się na Kapitol.

Co ciekawe, Sund stwierdził, iż kapitolińska policja zajmowała się wówczas badaniem sprawy bomb rurowych, ustawionych na skraju obwodu, które odciągały zasoby kadrowe ochrony. „Myślę, że ten atak był bardzo dobrze skoordynowany” – stwierdził. Podobną tezę stawia Contee, który podkreślił, iż uczestnicy zamieszek używali m.in. komunikacji radiowej. „Wierzę, że było to skoordynowane” – podkreślił Contee. Irving podkreślił, iż zgadza się z opiniami Contee oraz Sunda.

Jeśli to prawda, kto koordynował atak na Kapitol?

 

 


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura