Pilne! Kontrowersyjny kurs dla pracowników „bądź mniej biały”? Jest oficjalna reakcja firmy

Jak donosi "New York Post" koncern Coca-Cola odcina się od kontrowersyjnego antyrasistowskiego kursu dla pracowników, w którym namawiano by być „mniej białym”.
grafika tysol.pl Pilne! Kontrowersyjny kurs dla pracowników „bądź mniej biały”? Jest oficjalna reakcja firmy
grafika tysol.pl
tysol.pl

Media informowały, iż promowany dla pracowników Coca-Coli kurs online na temat dyskryminacji rasowej radził im, by "byli mniej biali". Gdy sprawę nagłośniła stacja Fox News, kurs zniknął z platformy LinkedIn.

Coca-Cola zaprzeczyła, że ​​szkolenie było obowiązkowe dla pracowników. Gigant napojów podkreślił, że inicjatywa „Better Together” obejmowała dostęp do szkolenia z różnorodności na LinkedIn, a ten dokładnie kurs „nie był częścią programu nauczania firmy”.

Materiał video związany z kursem miał w teorii „uwrażliwić” pracowników na problemy dyskryminacji rasowej, był oparty na bestsellerowej (choć kontrowersyjnej) książce „White Fragility” („Biała kruchość”) autorstwa Robin DiAngelo. Problem w tym, iż lekarstwo może okazać się równie podłe jak choroba. Zdaniem autorów kursu „bycie mniej białym”, miało oznaczać bycie „mniej opresyjnym, aroganckim, ignoranckim”.

Przykładowe slajdy z kursu publikowane przez media (za: news.com.au)


Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Babcia Filomena wygra z Engelking i Grabowskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura