REKLAMA

Emerytury stażowe: opór jest raczej po stronie Zjednoczonej Prawicy

Podczas ostatniego spotkania przedstawicieli Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” z Prezydentem Andrzejem Dudą, które miało miejsce we wtorek w Pałacu Prezydenckim, odbyła się rozmowa na temat realizacji umowy programowej, którą „Solidarność” ponownie zawarła z ubiegającym się o reelekcję urzędującą głową państwa 5 maja 2020 r.
 Emerytury stażowe: opór jest raczej po stronie Zjednoczonej Prawicy
Jakub Szymczyk/KPRP

Prezydent potwierdził generalną zasadę, że jako prezydent będzie gwarantem wprowadzonych przez ostatnie 5 lat programów społecznych (500+, 13. emerytura, itp.) oraz wolę realizacji umowy z „Solidarnością”. Przypomniał również o zrealizowanym już punkcie dot. dodatku solidarnościowego dla osób zwalnianych z powodu trwającej epidemii.

W sprawie postulatu reformy emerytalnej, wprowadzającej kryterium stażowe, Prezydent potwierdził wolę jego realizacji.

Z przebiegu rozmowy wyraźnie wynikało, że po stronie kancelarii prezydenta nie ma żadnych przeszkód, a problemem jest raczej opór większości parlamentarnej.

Przewodniczący Piotr Duda przekazał Prezydentowi propozycje „Solidarności” dot. rozwiązań legislacyjnych wprowadzających emerytury stażowe i zadeklarował, że Związek tego postulatu nie odpuści.

ml


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura