Prawy Sierpowy: Paliwowy protest song

Opozycja zawsze ma jakiś problem z instytucjami państwowymi. Zawsze ma problem gdy nie rządzi a ta instytucja czy firma notuje niespotykany wcześniej rozwój i ostro pnie się w górę w rankingu czempionów narodowych. Tragedia to niesłychana że Orlen rozkwita za Obajtka.
 Prawy Sierpowy: Paliwowy protest song
/ logo PKN Orlen

Okiem farmera

Dysza, Narzędzia, Dysza Zasilająca, Dysza Paliwowa

W pewnej redakcji otwarły się z hukiem drzwi! Wszyscy zaskoczeni tym nagłym wydarzeniem spojrzeli w ta stronę, ujrzeli wchodzącego redaktora który wymachiwał tryumfalnie starą płytą DVD! Mam! Mam bombę! Krzyczał od progu nie ukrywając wielkiego podniecenia! 

Co takiego??! Zapytali redaktorzy. Mam nagranie gdzie wyraźnie słychać jak Obajtek przeklina!  Zapanowała euforia, w końcu to nie kapiszon, to bomba! Niestety w trakcie realizacji planu zagłady zapomniano o tym że sama bomba bez zapalnika nie wybuchnie. Zapalnik ma wadę fabryczną, Obajtek ma ,,zespół Touretta'' A ta zwyczajowa łacina nie ma wpływu na efekty jego pracy. Jako wójt Pcimia dawał sobie dobrze radę, a jako prezes Orlenu udowodnił ze nie jest pierwszym lepszym menedżerem z łapanki. Takiego rozwoju to ten koncern nie zaliczył nigdy od dnia swego powstania. Nie sztuka być prezesem i brać za to apanaże, sztuką jest byc kimś na miarę Lee Iacocci który potrafił wskrzesić trupa biznesowego jakim stał ,się koncern Chrysler. Właściwy człowiek na właściwym miejscu potrafi dokonać cudów i o wiele więcej.   Obajtek nie tylko spowodował  że nasz Narodowy koncern zaczął zarabiać, jego zasługa jest też ekspansja na zagraniczne rynki, poszerzanie oferty o miejsce po przejętym ruchu wykupienie od Niemców sporej części rynku prasy lokalnej w Polsce, oraz rozwój wielu nowych usług, w tym kurierskich. Wielu taki obrót spraw boli ponieważ te dziedziny były źródłem dochodów zastrzeżonym dla zagranicznych korporacji i jako takie nie przynosiły pożytku Polsce gdyż zyski były transferowane do ich ojczyzn. To truizm, ale kapitał ma zawsze swą narodowość i żadna firma z zagranicy nie będzie miała zamiaru być filantropem ze szkodą dla siebie i kraju rodzinnego. Dlatego jest sprawą życia i śmierci dążenie do możliwie dużej repolonizacji biznesu w Polsce. Nie ma mowy o całkowitym odcięciu się od inwestycji zagranicznych, jednak trzeba skończyć z polityka tworzenia wyjątków i ułatwień dla wielkich koncernów. Niechaj marchewka będą rynek i konsumenci, a kijem brak pobłażania za optymalizacje podatkowe.

I tego właśnie boi się totalna Opozycja. Silna Polska wyklucza z rynku cwaniaków i złodziei...

farmerjanek 

grafika pixabay.com


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe