REKLAMA

[video] Wiśniewska: Wciągnięcie sprawy po 12. latach jest zatęchłym kotletem. Wydać opozycja nie ma innych argumentów

W programie TVP Info europoseł Jadwiga Wiśniewska mówiła na temat tzw. taśm Obajtka i oskarżeń GW o nielegalne zaangażowanie w biznes prezesa PKN Orlen, które miało nastąpić 12 lat temu, gdy Obajtek był wójtem Pcimia.
Jadwiga Wiśniewska [video] Wiśniewska: Wciągnięcie sprawy po 12. latach jest zatęchłym kotletem. Wydać opozycja nie ma innych argumentów
Jadwiga Wiśniewska / TT print screen/TVP Info

 

"Wszystkie przytoczone cytaty, wypowiedzi polityków totalnej opozycji wskazują, że Państwo znaleźli sobie cel, który trzeba atakować i tym clem jest p. prezes Obajtek. Należałoby zatem zapytać, dlaczego teraz, po 12. latach wyciąga się taśmę z przeszłości i ta taśma rozpala do czerwoności polityków opozycji"

- mówi polityk PiS.

"Popatrzmy na fakty, a fakty są takie - w ciągu pięciu lat rządów prawicy, zysk netto Orlenu zwiększył się dziesięciokrotnie w stosunku do ośmiu lat rządów Platformy (...) To mówi samo za siebie. Widzimy, że atak jest silny, zmasowany. Sprzyjające PO media, które nazywają siebie "wolnymi mediami", bardzo mocno zaangażowani są w akcję pomawiania p. prezesa Obajtka"

- stwierdziła Wiśniewska.

"Ja tej gazety, która pierwsza opublikowała artykuł w tej kwestii, nie czytam. Pamiętam, kiedy zostałam posłem na Sejm, ta gazeta napisała, że można być jednocześnie posłem i dyrektorem szkoły i było cały czas wrażenie, że pobieram środki z obu źródeł, co absolutnie było nieprawdą. Sprostowanie, które po długiej batalii, ukazało się w GW na jakiejś odległej stronie. Więc nie warto się do tego odnosić"

- uważa.

Europoseł przypomniała także, że oburzenie na wulgarny język zarejestrowany na taśmie ma się nijak do niedawnego podawania hasła Strajku Kobiet prze polityków opozycji.

Zaznaczyła jednak, że jeśli chodzi o zarzuty zaangażowania politycznego Daniela Obajtka, w czasie gdy był jeszcze wójtem, to trudno opierać swoje poglądy na podstawie "tego źródła", czyli GW.

"Nie mam zaufania do tej gazety i do tego się nie odnoszę"

- dodała, stwierdzając, że najwyraźniej opozycja nie ma na Obajtka nic mocniejszego niż te zarzuty.

"Wciągnięcie jakiejś sprawy po 12 latach jest bardzo zatęchłym kotletem. Wydać nie mają Państwo z opozycji innych argumentów"

- uznała.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura