REKLAMA

Najnowszy numer "TS": Siostry Szydłowskie - Zawsze nam się chce

– Myślimy, że to wszystko zaplanowała nasza mama, która marzyła, żebyśmy śpiewały razem, we trzy. Dlatego udział w 1. edycji „The Voice Senior” był hołdem dla Niej. A dziś dedykujemy jej naszą debiutancką płytę zatytułowaną po prostu „Siostry Szydłowskie”. Byłaby przeszczęśliwa, trzymając ją w rękach – mówią Siostry Szydłowskie, wokalistki, zwyciężczynie pierwszej edycji programu „The Voice Senior”, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem w najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność".
 Najnowszy numer
Tygodnik Solidarność

 

 

 

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie z Siostrami Szydłowskimi? 


Mój mąż mówił, żebym dała sobie spokój, że co ja teraz mogę. A tu niespodzianka! I na przekór mojemu mężowi poszłam na casting, chociaż jak dziewczyny mówiły na początku, byłam sceptyczna wobec tego pomysłu. (…) Nie żałuję, a wcześniej nie chciałam. Ludzie, bierzcie ze mnie przykład. Jestem najlepszym dowodem na to, że marzenia spełniają się niezależnie od wieku, że trzeba im pomagać, a nie stawać okoniem wobec losu. Życie jest za krótkie i zbyt piękne, żeby samemu pozbawiać się takich przyjemności! Do odważnych świat należy – wsiadać w samochód, pociąg, zabrać naszą swingującą i megapozytywną płytę, nakręcić się i z marszu na casting do 3. edycji „The Voice Senior”!

- mówi jedna z Sióstr Szydłowskich.

O kobietach Żołnierzach Wyklętych pisze Agnieszka Żurek. 

Sanitariuszki, łączniczki, kurierki, ale także wywiadowczynie, mózgi operacji wojskowych czy wreszcie pełnoprawni żołnierze walczący z bronią w ręku. Kim były kobiety – Żołnierze Wyklęci?
Rzeczniczka inicjatywy „Bieg tropem wilczym” Barbara Konarska zwraca uwagę na niedoceniany często, a niezwykle ważny wymiar walki o niepodległość „Dziewczyn Wyklętych” – starania o zachowanie polskiej tradycji, kultury, wartości rodzinnych i patriotycznych. „Walczyły o to samo, co Żołnierze Niezłomni, z tym, że jeszcze przy okazji musiały walczyć o byt swoich dzieci i to, żeby móc tych swoich Żołnierzy wspierać. Były kobietami w trudnych czasach – mówiła na antenie Polskiego Radia Konarska. 

 

Mateusz Kosiński w artykule „Proste rady Sławomira Mentzena” komentuje słowa polityka Konfederacji, który zaatakował młodych ludzi, którzy długo mieszkają z rodzicami. 

Słowa Sławomira Mentzena nie są niczym nowym, to powtarzanie retoryki Janusza Korwin-Mikkego, ale i budowniczych postokrągłostołowego ładu, według której wszystkie elementy naszego życia poddane powinny zostać „niewidzialnej ręce rynku”, która doprowadzi do poprawy codziennego bytu. To polityka wycofania się państwa, polityka „ciepłej wody w kranie”. Warto szczególnie młodym obywatelom przypominać, że polityka ta w pierwszych dekadach III Rzeczpospolitej doprowadziła do pogłębiania się przepaści między Polską a krajami Europy Zachodniej, w których, co istotne, państwo wcale nie wycofało się z regulowania rynku mieszkaniowego czy rynku pracy.

 

Z Pawłem Wdówikiem, sekretarzem stanu w MRiPS, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych rozmawia Jakub Pacan.

– Musimy przekierować system wsparcia dla osób niepełnosprawnych z pracodawcy na pracownika, żeby to pracownik odczuwał, że otrzymuje jakieś benefity. Mamy ten rynek kompletnie zabetonowany. Dla osób niepełnosprawnych w zasadzie nie ma awansu, one pracują przeważnie za minimalne wynagrodzenie

– słyszymy.

O bezprecedensowej wojnie – spółki vs państwo pisze Aleksander Żywczyk. 

Choć wycisza się konflikt wielkich firm technologicznych z państwami narodowymi, wojna między nimi dopiero się zaczyna. Sygnalizuje ona zmiany w skali całego świata, które pokażą, który model państwa sprawdza się najlepiej i czy ludzkość jest gotowa na to, aby po władzę sięgnęły prywatne firmy. 

A w numerze ponadto:

 •  „Ratujmy kobiecy sport” Agnieszka Żurek o problemach transeksualizmu w kobiecym sporcie 
 • „Naszym grzechem jest skuteczność” Kaja Godek polemizuje z Mateuszem Kosińskim 
 • „Maryja i Boża rewolucja w dziedzinie praw kobiet” Agnieszka Żurek o roli kobiet w chrześcijaństwie 
 • „Gazowy most do przyszłości” Teresa Wójcik o sytuacji Poleskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego 
 • „W pułapce lewicy” Teresa Wójcik o relacjach między ALF-CIO, największej unii związków zawodowych w USA a Partią Demokratyczną i prezydentem Joe Bidenem 
 • „Irlandzcy protestanci chcą zaostrzenia ustawy aborcyjnej” Aleksander Żywczyk o nadchodzących zmianach na Zielonej Wyspie 
 • „Muzy artystów” Piotr Łopuszański recenzuje książkę „Kobiety z obrazów” 
 • Mateusz Wyrwich w cyklu „Ludzie wolności i solidarności” przedstawia postać Pawła Gajowniczka 
 • Prof. Marek Jan Chodakiewicz - „Lenin a samostanowienie narodów” 
 • Marcin Koziestański rozmawia z Joanną Kruk, przewodniczącą Sekcji Krajowej Kobiet NSZZ Solidarność 
 • Aleksander Żywczyk o łaziku Perseverance na Marsie 
 • W dziale sport: Łukasz Bobruk – zdrowotne kłopoty Patryka Dziczka a Anna Zielińska wspomina Aleksandra Dobę 


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura