REKLAMA

"Zapraszam na kawę". Mec. Jerzy Kwaśniewski zaprosił Annę Marię Żukowską. Zgadnijcie jak odpowiedziała

- Różnorodność i tolerancja według skrajnej lewicy: Grupa posłów do PE na czele z @SylwiaSpurek i @RobertBiedron zażądała zablokowania moich prac w unijnym Komitecie Ekonomiczno-Społecznym. Zarzut jest jeden: ich zdaniem w organach UE nie ma miejsca dla konserwatystów (...) Mój wybór do EKES został zatwierdzony przez Radę UE, po zasięgnięciu opinii KE. Zgodnie z art. 300 Traktatu o funkcjonowaniu UE członkowie EKES mają być "w pełni niezależni w wykonywaniu swoich funkcji". Nie przeszkadza to @RobertBiedron politycznie naciskać na władze komitetu.- napisał wiceszef Ordo Iuris dr Tymoteusz Zych, co wywołało reakcję Anny Marii Żukowskiej radykalnej byłej rzecznik SLD.
mec. Jerzy Kwaśniewski
mec. Jerzy Kwaśniewski / FB Jerzy Kwaśniewski

- Nie. Nie ma miejsca dla nieuznających wiedzy naukowej XXI wieku fundamentalistów.

- pisze Żukowska

- Czy ma Pani na myśli członków swojej partii? Apeluję o większą wyrozumiałość. Zamiast cenzurować, rozmawiajmy.

- pyta dr Zych

I tak trwała długa konwersacja, grzeczna ze strony dr Zycha i napastliwa ze strony Anny Marii Żukowskiej. W końcu włączył się szef Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski:

- Nie ma sprawy. Porozmawiajmy. Zapraszam na kawę. Rozmowa zawsze buduje mosty. To chyba lepsza metoda walki ze stereotypami niż tweeterowe, jałowe przepychanki? To jutro (wtorek) o 13:00 u nas? (...) * jutro wprowadzę moratorium na doręczanie wezwań przedprocesowego i pism procesowych. Zatem, bez obaw. Kawa jest u nas z polskiej palarni. Uczciwa. Może być bez mleka :) A tak na poważnie - rozmowa jest zawsze najlepsza.

- pisze mec. Kwaśniewski

- Z jakiego zatem powodu postanowił Pan rozmawiać ze swoimi oponentami za pośrednictwem pozwów? Taką metodę wymiany poglądów Pan wybrał i taką będzie Pan miał, zgodnie z własnym życzeniem.

- odpowiedziała Żukowska

- Pozwy dotyczą rażących naruszeń dobrego imienia. Ochrona dóbr osobistych i prawo do sądu to część systemu praworządności i praw człowieka. Ale Pani pyta i prosi o rozmowę. Zatem z radością i otwartością zapraszam. Poważnie. Na co dzień widzę, jak wiele daje rozmowa. Do jutra!

- napisał mec. Kwaśniewski


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura