Podkarpacki biznesmen zatrzymany przez CBA. Zorganizowana grupa przestępcza ma już ponad 40. podejrzanych

"Kolejna osoba zatrzymana przez CBA w związku z procederem wyłudzenia zwrotu nienależnego podatku VAT. To już ponad 40 osób podejrzanych w związku ze sprawą prowadzoną wspólnie z podkarpacką prokuraturą" - informuje Centralne Biuro Antykorupcyjne.
 Podkarpacki biznesmen zatrzymany przez CBA. Zorganizowana grupa przestępcza ma już ponad 40. podejrzanych
/ pixabay.com

 

"Funkcjonariusze rzeszowskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą wspólnie z Podkarpackim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej podatek VAT. Przestępczy proceder opierał się o fikcyjną dokumentację kupna-sprzedaży towarów i jednocześnie przestępstwa skarbowe przeciwko obowiązkom podatkowym, w tym związane z wystawieniem nierzetelnych faktur VAT i posługiwaniem się takimi dokumentami w celu obniżenia podatku" - informuje CBA.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w ten proceder. Tym razem to rzeszowski przedsiębiorca. Jak wynika ze zgromadzonego w sprawie materiału zatrzymany wystawił co najmniej kilkanaście poświadczających nieprawdę faktur na kwotę ponad 620 tys. zł.  Fikcyjne faktury VAT wykorzystywano następnie do wystawiania poświadczających nieprawdę dokumentów (...) Mężczyzna usłyszał już zarzuty w prokuraturze. Prokurator zastosował wobec niego zakaz opuszczania kraju oraz dozór Policji" - czytamy.

CBA informuje, że w tej sprawie zatrzymano lub zastosowano inne środki przymusu wobec ponad 40 osób i nie jest to koniec.

"Nie są to ostatnie czynności w tej sprawie. Dłuższa lista zatrzymanych i zarzutów jest kwestią czasu" - zapowiada Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

/k


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe