Znaczek upamiętniający tragedię smoleńską hołdem dla ofiar katastrofy

Z okazji siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. wraz z Pocztą Polską S.A. w wyjątkowy sposób oddały hołd poległym w drodze do Katynia. W związku z rocznicą wyemitowano okolicznościowy znaczek pocztowy "Pamiętamy 10.04.2010".
 Znaczek upamiętniający tragedię smoleńską hołdem dla ofiar katastrofy
/ Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.
Na znaczku widnieje portret Pary Prezydenckiej śp. Lecha i Marii Kaczyńskich na tle biało-czerwonej flagi. Poniżej umieszczono nazwiska wszystkich ofiar katastrofy rządowego Tu-154M na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku.
 

Fot. Kancelaria Sejmu RP

Oficjalnego zaprezentowania znaczka dokonano podczas konferencji prasowej w Sejmie RP. Wzięli w niej udział marszałek Marek Kuchciński, poseł PiS Kazimierz Smoliński oraz Piotr Woyciechowski, prezes PWPW S.A. i Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej S.A.


PWPW S.A. jest wyłączym mecenasem wydania okolicznościowego znaczka. Prezes Woyciechowski podkreślił, że katastrofa smoleńska, podobnie jak 70 lat wcześniej zbrodnia katyńska, unicestwiła elitę polityczną i intelektualną naszego państwa. Wskazał, że tragedia z 10 kwietnia 2010 roku jest największą w okresie po II wojnie światowej w historii Polski.


Szef PWPW dodał, że okolicznościowa emisja filatelistyczna „Pamiętamy 10.04.2010” jest symbolicznym hołdem złożonym pamięci Pary Prezydenckiej oraz 94 ofiar katastrofy, którzy polegli służąc ojczyźnie.Bloczek filatelistyczny, którego autorem jest Andrzej Gosik, ma nominał 5 zł. Wykonano go w technice offsetowej, a jego elementem charakterystycznym jest wytłoczony orzeł. Okolicznościowy znaczek można nabyć w oddziałach Poczty Polskiej S.A. wraz ze specjalnym datownikiem i kopertą pierwszego dnia obiegu.

 
IK

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe