REKLAMA

„Każdy kiedyś łamał Konstytucję”. Słowa Leszczyny HITEM internetu

Trybunał Konstytucyjny wybrany normalnie orzekł, że to było niekonstytucyjne, a PiS poszedł na rympał i zrobili jeszcze gorzej niż było – stwierdziła na antenie Radia Plus posłanka PO Izabela Leszczyna.
 „Każdy kiedyś łamał Konstytucję”. Słowa Leszczyny HITEM internetu
/ fot. YouTube / Radio Plus


– Pani poseł, jaki chciała mieć Trybunał Platforma Obywatelska, gdy w 2015 roku sama wybierała trzech sędziów? – mówił na antenie Radia Plus prowadzący program.

– Niech pan nie będzie takim symetrystą – odparła posłanka PO.

– Tu jest mowa o trzech sędziach zdaniem pani poseł bezprawnie wybranych tzw. dublerach, a wy też chcieliście wybrać sędziów w tej kadencji Sejmu, w której nie powinni być wybrani – zwrócił uwagę dziennikarz.

– Platforma zrobiła też ten błąd i powołaliśmy dwóch sędziów, mimo że nie mieliśmy do tego prawa. Trybunał Konstytucyjny wybrany normalnie orzekł, że to było niekonstytucyjne, a PiS poszedł na rympał i zrobili jeszcze gorzej niż było. Nie porównujmy tych dwóch sytacji Każdy kiedyś łamał konstytucję –powiedziała Leszczyna.

 

 

 

Bezlitosne komentarze internautów

 


„Jak w 3 zdaniach przekreślić 6 lat swojej polityki i walki o praworządność. Pani poseł powinna teraz koordynować protesty przed TK” – komentuje wypowiedź posłanki jeden z internautów.

„Pierwszy wybiłem mu zęba, ale on mi potem wybił dwa, panie sędzio!” – dodaje kolejny.
„Róbcie screeny! Leszczyna: my w PO też łamaliśmy konstytucję, ale PiS robi to na rympał!” – czytamy.

„Pani Poseł Leszczyna właśnie przyznała, że draka z Trybunałem Konstytucyjnym zaczęła się od złamania konstytucji przez PO” – pisze użytkownik Michał Kania.

„"Każdy kiedyś łamał Konstytucję" - mocne słowa jak na członka władz krajowych partii, która od 5 lat krzyczy: KONSTYTUCJA KONSTYTUCJA!” – komentuje inny z internautów.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura