REKLAMA

Premier: W czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii

W czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii; Polska nie tylko nie będzie miała recesji, ale zaliczy silne odbicie gospodarcze - myślę, że co najmniej w okolicach 4 proc. PKB - napisał dziś na swoim Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
 Premier: W czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii
KPRM fot. Krystian Maj

Szef rządu w piątkowym wpisie na Facebooku podkreślił, że Polska ma najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej, a - jak dodał - dzięki programom takim jak Krajowy Plan Odbudowy i Nowy Ład, "zwiększymy szansę na dynamiczny wzrost gospodarczy".

"W czwartym kwartale tego roku mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii. Niektóre kraje cofną się o jedenaście czy o dwadzieścia parę lat" - stwierdził szef rządu.

Podkreślił jednocześnie, że Polska nie tylko nie będzie miała recesji, ale zaliczy silne odbicie gospodarcze. "Myślę, że co najmniej w okolicach 4 proc. PKB" - ocenił.

"Jest szansa na to, że przy wsparciu środków z programu Nowego Ładu wzrost gospodarczy w najbliższych kilku latach będzie dynamiczny" - dodał premier.


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura