REKLAMA

"My nie chcemy sprzedać Lotosu Rosjanom". Obajtek mocno o "prawdziwym celu" ataków opozycji

- Opozycja w brudnej kampanii sprzeciwia się budowie silnego koncernu multienergetycznego - pisze na Twitterze Daniel Obajtek. Zdaniem prezesa PKN Orlen, prawdziwą przyczyną ostatnich ataków na niego jest próba zablokowania fuzji Orlenu i Lotosu. 
Krystian Maj/ KPRM

"Gazeta Wyborcza" wrzuca nagrania sprzed kilkunastu lat, co do których nie ma pewności, czy nie zostały zmanipulowane. Tę sprawę, będzie prowadził zaangażowany przeze mnie prawnik. Ja muszę się skoncentrować na tym, co zacząłem w Orlenie. Nikt mnie nie zastraszy, nie zrobię ani kroku w tył – mówi PAP Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Czytaj więcej: Obajtek o taśmach "Gazety Wyborczej": Nikt mnie nie zastraszy, nie zrobię ani kroku w tył

Sprawa jest także "podgrzewana" przez polityków opozycji. W poniedziałek Daniel Obajtek mocno odpowiedział adwersarzom na Twitterze. Jego zdaniem prawdziwym celem ataków na niego jest zablokowanie fuzji PKN Orlen i Grupy LOTOS. 

 

Opozycja organizując dzisiaj serię konferencji ujawnia prawdziwy cel swoich ataków, czyli zablokowanie fuzji @PKN_ORLEN i @GrupaLOTOS. W brudnej kampanii sprzeciwia się budowie silnego koncernu multienergetycznego. My nie chcemy sprzedać Lotosu Rosjanom 

- napisał Daniel Obajtek, publikując archiwalny materiał RMF24 z 2011 roku. - Nie ma powodów, by powstrzymać sprzedaż Lotosu Rosjanom - mówił wtedy ówczesny premier Donald Tusk.

 

 

 


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura