REKLAMA

M. Lewandowski: Władze Gdańska nie lubią Solidarności

- Miasto nie lubi Solidarności, robi wszystko, by utrudnić nam działalność - stwierdził Marek Lewandowski, rzecznik KK NSZZ "S", który był gościem Forum Panoramy w TVP3 Gdańsk.
 M. Lewandowski: Władze Gdańska nie lubią Solidarności
screen

- Zdementujmy kłamstwa, KK żadnego pisma nie otrzymała 30 września. Pierwsze pismo otrzymaliśmy dopiero w grudniu. W zawiadomieniu z 7 grudnia jest informacja, że dopiero 1 grudnia urzędnicy stwierdzili nieprawidłowość i naruszenie, a na 23 grudnia wyznaczono wizję lokalną. Dopiero 5 lutego dostaliśmy informację o karze. Miasto kłamie - wyjaśniał Marek Lewandowski.

Czy Solidarność robi ze sprawy z banerem sprawę ideologiczną? - zapytała rzecznika prowadząca program, cytując wypowiedzi wiceprezydenta Gdańska. - Jeśli ideologią jest świętowanie 40-lecia powstania Solidarności w mieście wolności, jeśli ideologią jest promowanie Gdańska, to tak, taką ideologię rzeczywiście uprawiamy - odpowiedział Lewandowski.

- Nie zamierzamy rozmawiać z władzami. Odwołaliśmy się już do kolegium odwoławczego, jeśli to nie poskutkuje, to pójdziemy do sądu - zapowiedział rzecznik "S" i dodał, że to miasto złamało ustawę o zagospodarowaniu przestrzennym. - Miasto nie lubi Solidarności, robi wszystko, by utrudnić nam działalność - podsumował Marek Lewandowski.


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura