Sposób na rasizm i seksizm w Google? Zalecają nie tylko urlop

Gdy pracownicy skarżyli się na rasizm lub seksizm, kadry w Google doradzały im urlop zdrowotny lub poddanie się poradnictwu w zakresie zdrowia psychicznego - informuje portal NBC News.
zdjęcie ilustracyjne Sposób na rasizm i seksizm w Google? Zalecają nie tylko urlop
zdjęcie ilustracyjne / pixabay

Portal NBC przytacza historię Benjamina Cruza, byłego pracownika w dziale Google Cloud. Jedna ze współzatrudnionych powiedziała, że ma skórę znacznie ciemniejszą niż się spodziewała. Cruz, Amerykanin pochodzenia meksykańskiego, zgłosił ten komentarz do działu kadr. Tamże doradzono mu, że powinien "zakładać dobre intencje". Niezadowolony poprosił o dokładniejsze zbadanie incydentu, ale urzędnik z kadr przekazał, że dochodzenie w sprawie zostało zamknięte.

Doświadczenie Cruza przypomina te kilku byłych i obecnych pracowników Google, w tym dwóch czarnoskórych kobiet, Timnit Gebru i April Curley, które zostały wyrzucone z firmy pod koniec ubiegłego roku - pisze NBC. Obie kobiety były znane z tego, że opowiadały się za "zwiększeniem różnorodności w branży". Gdy ich skargi dotyczące sposobu, w jaki firma radzi sobie z dyskryminacją ze względu na rasę i płeć, dotarły do działu kadr, obie otrzymały tę samą radę: poddać się poradnictwu w zakresie zdrowia psychicznego lub wziąć urlop zdrowotny.

NBC pisze, że co najmniej dziewięciu innych obecnych i byłych pracowników Google zgłosiło, że zostało potraktowane w kadrach w podobny sposób. Po ich pomoc zwrócili się po komentarzach czy pytaniach współpracowników dotyczących ich koloru skóry, włosów lub preferencji seksualnych

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe