REKLAMA

[video] Szokujące słowa lidera "Góralskiego veta". Pitoń chce dla ojców prawa do zabicia dzieci i żony

Sebastian Pitoń, znany opinii publicznej z tzw. Góralskiego veta, czyli buntu niektórych góralskich przedsiębiorców wobec obostrzeń pandemicznych, udzielił wywiadu regionalnej telewizji, w którym poruszono m.in. innymi kwestię postulatów dotyczących prawa aborcyjnego. Pitoń ma jednak inny pomysł.
Sebastian Pitoń [video] Szokujące słowa lidera
Sebastian Pitoń
TT print screen/Mariusz Piotrowski/NTV

 

Uważam, że tego rodzaju rzeczy, jak prawo do zabijania, powinno być prawem przysługujących głowie rodziny

- stwierdza Pitoń.

Głowa rodziny musi to scedować na instytucje państwową, ale sama musi mieć takie prawo. Uważam, że są być może sytuację, niezwykle dramatyczne, w których ojciec miałby prawo zabić jakieś swoje dziecko. Myślę, że jeśli będzie takie prawo, to ono będzie wykorzystywane raz na pięćset lat, albo raz na dwieście. W Polsce było takie prawo i chyba raz zostało zastosowane w I Rzeczpospolitej...

- sądzi.

Lider "Góralskiego veta" argumentuje, że według niego to ojciec jest głową rodziny i jemu powinna przysługiwać możliwość zabijania dzieci i to nie tylko nienarodzonych, ale także dzieci urodzonych i żony.

"O każdym [członku rodziny - red.] z żoną włącznie itd. - podkreśla -  W Chinach, w konfucjanizmie, głowa rodziny miała prawo wydawać różnego rodzaju wyroki na członków rodziny, łącznie z wyrokiem śmierci. I jeśli byśmy wprowadzili takie prawo, to prawo państwowe dochodzi do rodziny i nie ingeruje w  rodzinę" - podkreśla.

"Rodzina to miłość, to pozytywne uczucia, że wychowujemy dzieci, które kochamy, sami spłodziliśmy, które wychowujemy od małych. Jeśli gdzieś ma być jaka pozytywna energia, miłość, dobroć, no to w rodzinie" - zaznacza, ale dodaje, że jeśli dziecko cierpi i nie można mu pomóc, to można ulżyć jego cierpieniu.

"Może ulżysz jego cierpieniu, zabijając go" - twierdzi.

 

 


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura