[WIDEO] „Polski naród nie chce lewackiego podejścia”. Tarczyński nie pozostawia suchej nitki na Biedroniu

Naród polski odrzuca wasze pomysły. Polski naród nie chce lewackiego podejścia. Wiele osób może to potwierdzić. Robert Biedroń wielokrotnie przegrał wybory. Nasz naród odrzucił Roberta Biedronia i odrzuca was – mówił w Parlamencie Europejskim Dominik Tarczyński.
 [WIDEO] „Polski naród nie chce lewackiego podejścia”. Tarczyński nie pozostawia suchej nitki na Biedroniu
/ fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET


Podczas czwartkowego posiedzenia Parlamentu Europejskiego debatowano nad tym, dlaczego od wejścia w życie mechanizmu warunkowości nie wykorzystano go jeszcze chociażby w stosunku do Polski. Mechanizm ten pozwala wstrzymywać wypłacanie unijnych środków krajom członkowskim UE, które naruszają zasadę rządów prawa.

„Podczas porannej debaty posłowie domagali się od KE niezwłocznego uruchomienia mechanizmu warunkowości w celu ochrony budżetu UE przed skutkami nieprzestrzegania zasady państwa prawnego. Unia Europejska mówi jasno - wspólnota nie będzie wykładać pieniędzy na autorytarne rządy” – napisał na Twitterze europoseł Wiosny Robert Biedroń i opublikował film, na którym możemy odsłuchać jego wystąpienie.

– Prowadzimy kolejne debaty. Jest kulturalnie i miło. A w Polsce i na Węgrzech odważni ludzie wychodzą na ulice w obronie praw kobiet, w obronie praw mniejszości, za wolnymi sądami i wolnymi mediami – mówił polityk lewicy.

 

 

Tarczyński odpowiada


O ostry komentarz w stosunku do słów Biedronia pokusił się europoseł PiS Dominik Tarczyński, który podkreślił, że mechanizm praworządności to „instrument polityczny”.

– Wszyscy wiedzą, że nie chodzi tutaj o praworządność, a o rozgrywki polityczne. Mam więc pewne przesłanie od większości obywateli Europy. Jest ono jasne i często było podkreślane i powtarzane. Naród polski odrzuca wasze pomysły. Polski naród nie chce lewackiego podejścia. Wiele osób może to potwierdzić. Robert Biedroń wielokrotnie przegrał wybory. Nasz naród odrzucił Roberta Biedronia i odrzuca was – stwierdził europarlamentarzysta PiS.

Tarczyński powołał się także na dane Eurostatu, czyli Europejskiego Urzędu Statystycznego, które jednoznacznie wskazują, że Polska znajduje się na najwyższych miejscach jeśli chodzi o poziom poczucia bezpieczeństwa czy odsetek kobiet na najwyższych stanowiskach kierowniczych.

– Zamiast wytykać nas palcami, może powinniście pomyśleć o gwałtach imigrantów na kobietach w Szwecji. Może powinniście pomyśleć o Niemczech, gdzie imigranci popełniają wiele przestępstw – skwitował polityk PiS.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe