"Zakaz adopcji dla homoseksualistów to dopiero przygrywka". Fala komentarzy po mocnej zapowiedzi min. Wójcika

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt ustawy, zgodnie z którym pary homoseksualne nie mogą adoptować dzieci – poinformował w czwartek szef resortu Zbigniew Ziobro, podkreślając, że takie rozwiązanie odpowiada poglądom "ogromnej większości polskiego społeczeństwa". Głos w sprawie zabrał na Twitterze polityk Solidarnej Polski Michał Wójcik, którego wpis wywołał falę komentarzy.
/ arch.ms.gov.pl

– Wspólnie z panem ministrem Michałem Wójcikiem Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało ustawę, która ma (...) w sposób skuteczny ochronić dzieci przed tego rodzaju decyzjami, które mogłyby oznaczać adopcję przez pary pozostające we współżyciu homoseksualnym – poinformował Ziobro na czwartkowej konferencji.

Minister przekonywał, że dobro dziecka jest nadrzędną wartością chronioną przez polską konstytucję. – Dobro dzieci wyznacza też inne obowiązki w polskim porządku prawnym, które mają być priorytetem w postawie organów państwa – dodał.

Czytaj więcej: Pary homoseksualne nie będą mogły adoptować dzieci? Jest projekt ustawy

 

Zakaz adopcji dzieci przez pary homoseksualne to dopiero przygrywka. Rozumiem wczorajszy jazgot naszych przeciwników, ale Polska musi pozostać wyspą normalności

- napisał Michał Wójcik na Twitterze. Jego wpis wywołał falę komentarzy. 

 

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe