REKLAMA

Błaszczak: Policja przygotowana do Świąt i majówki

– Policja jest przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim podróżującym w związku ze Świętami Wielkanocnymi, a następnie długim weekendem majowym. Więcej patroli będzie nie tylko na polskich drogach, ale także na dworcach kolejowych czy w centrach handlowych – poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak po odprawie z komendantami wojewódzkimi Policji.
 Błaszczak: Policja przygotowana do Świąt i majówki
/ T. Gutry - Tygodnik Solidarność
Minister Mariusz Błaszczak podczas dzisiejszej odprawy w MSWiA odebrał meldunki od komendanta głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka i komendantów wojewódzkich dotyczące przygotowań funkcjonariuszy, przede wszystkim policjantów „drogówki”, do wzmożonego ruchu podczas Świąt Wielkiej Nocy i zbliżającego się długiego weekendu majowego.

Jak co roku, Święta Wielkanocne i długi weekend majowy to czas podróży i odwiedzin u rodziny i przyjaciół. – W tym okresie wzrasta natężenie ruchu na drogach. Dlatego też należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli policyjnych – zapowiedział minister Mariusz Błaszczak. Szef MSWiA zaapelował, aby podczas świątecznych podróży kierowcy  zachowali ostrożność na drodze i dostosowali prędkość do panujących warunków. Z badań wynika, że Polacy jako największe zagrożenie w okolicy swojego miejsca zamieszkania wskazują właśnie kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Ze statystyk Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku podczas Świąt Wielkanocnych doszło do 173 wypadków, w których zginęło 29 osób, a ponad 250 zostało rannych. Także podczas ubiegłorocznej majówki (1-3 maja 2016 r.) doszło do ponad 200 wypadków. Śmierć poniosło 19 osób, a ponad 260 zostało rannych. Podsumowując – te kilka dni na polskich drogach w ubiegłym roku to tragiczny bilans prawie 50 ofiar śmiertelnych.

Więcej patroli będzie również na dworcach kolejowych czy w centrach handlowych. - Zwracamy się do wszystkich: jeśli zauważą państwo, że dzieje się coś złego, proszę zwrócić na to uwagę patrolom policyjnym. Nawet na potencjalne zagrożenia – zaapelował szef MSWiA.

Źródło: policja.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura