REKLAMA

"90% patronów szkół to mężczyźni". Francuski bank BNP Paribas wziął się za "edukację" Polaków. Internauci odpowiedzieli

Czas powiedzieć to głośno - 90% patronów szkół to mężczyźni! Dlaczego tak jest? Razem możemy to zmienić. Wejdź na www.patronki.pl, poznaj losy niezwykłych kobiet, wybierz patronkę i bądź początkiem zmian. #Patronki - czytamy na stronie BNP Paribas Bank Polska. Grupa BNP Paribas powstała z połączenia francuskiego państwowego BNP z Paribas i ma siedzibę w Paryżu.
akcja BNP Paribas, zmiany patronów na patronki szkół
akcja BNP Paribas, zmiany patronów na patronki szkół / screen www.bnpparibas.pl/patronki/patronki

- Młodzieży w Polsce, zwłaszcza dziewczynkom, nadal brakuje inspirujących kobiecych autorytetów. Spośród wszystkich postaci, z jakimi uczniowie spotykają się w trakcie edukacji, kobiety stanowią ledwie kilka procent – bohaterek podręczników, autorek lektur i... patronek szkół. Możemy to zmienić. Jest jeszcze wiele szkół, które nie mają swojego imienia, a kobiet, które mogą być wzorem i autorytetem, w naszej historii jest bardzo wiele.

- czytamy na podstronie banku Patronki.pl. Co ciekawe pośród propozycji patronek na pierwszych miejscach znajdują się cudzoziemki, Polski występują dopiero na dalszych pozycjach.

Internauci złapali się za głowy...

- To prawda, że 8/9 członków zarządu BNP Paribas Polska to mężczyźni? A dokładnie rzecz ujmując - ośmiu potężnych, bankowych chadów, którzy zatrudnili Julki do facebooka dla odwrócenia uwagi? Tak mi kolega mówił, ale ciężko uwierzyć.

- A może początkiem zmian powinna być... zmiana banku?

- Jak już Państwo podejmujecie temat "Nierówności" i "Niesprawiedliwości społecznej" to proponuję zacząć od siebie a w zasadzie od zarządu Państwa banku, gdzie naliczyłem kobiet - sztuk jedna.

- 99% górników to mężczyźni. 99% opiekunek przedszkolnych to kobiety. Też Wam to przeszkadza?

- Dobrze, że się z Wami pożegnałem. I jakby przyszedł głupi pomysł powrotu, to będę pamiętać, że dołączyliście do tej paranoi.

 

W tej chwili post banku ma już kilkaset komentarzy. W zdecydowanej większości, oględnie mówiąc, krytycznych. Możliwe, że część komentarzy została usunięta.

Czas powiedzieć to głośno - 90% patronów szkół to mężczyźni! Dlaczego tak jest? Razem możemy to zmienić. Wejdź na...

Opublikowany przez BNP Paribas Bank Polska Piątek, 12 marca 2021

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura