REKLAMA

Niemieccy księża buntują się przeciwko Watykanowi. Chodzi o błogosławienie homozwiązkom. Czy to już schizma?

W Kościele nie można udzielać błogosławieństwa związkom osób tej samej płci - orzekła w poniedziałek watykańska Kongregacja Nauki Wiary. Podkreśliła, że takie związki "zakładają praktykowanie seksualności poza małżeństwem" mężczyzny i kobiety. "Nie istnieje żadna podstawa do porównywania czy zakładania analogii, nawet dalekiej, między związkami homoseksualnymi a planem Bożym dotyczącym małżeństwa i rodziny” - oświadczyła Kongregacja. Kongregacja wezwała wspólnotę chrześcijan i duszpasterzy do "przyjmowania z szacunkiem i delikatnością osób o skłonnościach homoseksualnych" i do znalezienia "najbardziej odpowiednich sposobów, zgodnych z nauczaniem Kościoła, aby głosić im pełnię Ewangelii". Przeciwko stanowisku Watykanu buntuje się niemiecki i austriacki kler.
 Niemieccy księża buntują się przeciwko Watykanowi. Chodzi o błogosławienie homozwiązkom. Czy to już schizma?
/ Pixabay.com

- Moja opinia jest taka: nie brać Rzymu na poważnie i kontynuować duszpasterstwo. Są ważniejsze rzeczy niż głupie papiery!

- mówi w wywiadzie dla Deutsche Welle proboszcz katedry w Worms Tobias Schaefer

Jak donoszą niemieckie media, wśród części niemieckich duchownych ostatnia decyzja Watykanu miała wywołać „irytację i frustrację”. Niemieccy księża podpisują list, w którym piszą "podnosimy głos i mówimy: będziemy nadal towarzyszyć osobom, które zobowiązują się do wiążącego partnerstwa i błogosławić ich związek". Z kolei w Austrii miało powstać „Wezwanie do nieposłuszeństwa 2.0” "Inicjatywy księży" grupującej ok 350 kapłanów, w którym czytamy, że dekret Watykanu "stara się ożywić ducha czasów, o których myślano, że odeszły do przeszłości".


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura