REKLAMA

Francja: Szokująca inwazja pluskiew w Paryżu. 29% osób zarażonych, 1,3 mln mieszańców zaatakowanych

Jak donosi francuski "Le Parisien", rozprzestrzenianie się pluskiew w Ile-de-France - największej aglomeracji we Francji, na którą składa się m.in Paryż - jest bardzo niepokojące. Według ostatnich badań przeprowadzonych przez stronę Badbugs.fr, aż 1,3 miliona mieszkańców Ile-de-France już ucierpiało z powodu obecności tych pasożytów w ciągu ostatnich pięciu lat, a obecnie problem dotyczy niemal 30% mieszkańców Paryża.
Pluskwa domowa Francja: Szokująca inwazja pluskiew w Paryżu. 29% osób zarażonych, 1,3 mln mieszańców zaatakowanych
Pluskwa domowa / fot. AfroBrazilian - Wikipedia CC BY-SA 4.0

Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z pluskwami, na pewno o nich nie zapomniał. O szczególnie nieprzyjemnym doświadczeniu, przeżytym przez ponad 1,3 mln ludzi w regionie Ile-de-France w ciągu ostatnich pięciu lat pisał we wtorek 16 marca "Le Parisien".

 

"Region Paryża jest najbardziej dotknięty we Francji, 29% mieszkańców jest zarażonych"

- powiedział Nicolas Roux de Bézieux, współzałożyciel Badbugs.fr, w rozmowie z redaktorami dziennika. Według badań Ipsos opublikowanych w lutym, w 2020 roku około 345 000 osób w regionie paryskim miało do czynienia z tymi inwazyjnymi owadami.

Pozbycie się pluskiew wymaga drogiego leczenia: potrzeba co najmniej 400 euro na dezynfekcję domu o powierzchni 50 m². Kwota ta może wzrosnąć do 2.000 euro za ogrzanie całego domu do temperatury 60 stopni. Pozbycie się ich jest zatem możliwe, ale kosztowne.

 

"Jesteśmy zdeterminowani, aby wprowadzić plan działania w celu zwalczania tego zjawiska"

- obiecał Emmanuelle Wargon, urzędnik ds. mieszkalnictwa w Ile-de-France.

Samica pluskwy może złożyć od 200 do 500 jaj w ciągu swojego życia, w tempie od pięciu do piętnastu dziennie. W lutym 2020 roku rząd uruchomił plan walki z tym pasożytem - rozpoczął najpierw kampanię informacyjną, w ramach której uruchomiono specjalny numer telefonu (0 806 706 806) i stronę internetową (stop-punaises.gouv.fr).

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura