REKLAMA

[WIDEO] Podczas protestu koronasceptyków wykorzystano pasiaki. Ambasada Izraela reaguje

Ambasador Izraela na Ukrainie Joe Lion potępił w niedzielę wykorzystanie przez niektórych uczestników protestu koronasceptyków w Kijowie pasiaków z obozów koncentracyjnych z przypiętymi do nich żółtymi gwiazdami.
 [WIDEO] Podczas protestu koronasceptyków wykorzystano pasiaki. Ambasada Izraela reaguje
/ fot. Twitter

"W sobotę w Kijowie zauważyliśmy na proteście antyszczepionkowym ludzi ubranych w odzież z obozów koncentracyjnych z żółtą gwiazdą. Chcemy podkreślić, że wykorzystanie tych rzeczy podczas wszelkich protestów jest zhańbieniem i obrazą pamięci ofiar Holokaustu" - napisał w niedzielę na Twitterze ambasador. Zamieścił też zdjęcie, na którym widać kobietę ubraną w odzież przypominającą pasiak.

 


Portal Fokus relacjonuje, że w akcji przeciwników restrykcji epidemicznych i szczepień wzięło udział kilkaset osób, a niektórzy byli w ubraniach przypominających więzienne pasiaki i stroje Ku Klux Klan. Ubranie przypominające odzież wykorzystywaną przez tę rasistowską organizację miał na sobie człowiek idący na czele kolumny protestujących - zaznacza serwis NV.ua. Podczas marszu palono maseczki medyczne.

Na plakatach, które nieśli uczestnicy akcji, można było przeczytać hasła "Szczepienie to ludobójstwo narodu", "Stop szczepieniom", "Covid - fejk".

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura