REKLAMA

Dziennikarz: Czego w sprawie Obajtka nie pisze Gazeta Wyborcza?

Jak podaje poniedziałkowa "GW", "W akcie oskarżenia, który prokuratura z Ostrowa Wielkopolskiego wysłała w październiku 2013 roku do sądu w Sieradzu, oskarżonych jest ośmiu mężczyzn. Czerech działa w grupie przestępczej Macieja C. Pozostałych, w tym ówczesnego wójta Pcimia i wschodząca gwiazdę PiS Daniela Obajtka, z bandą +Prezesa+ łączy oszustwo przy sprzedaży granulatu do produkcji rur PCV i łapówka". Poniedziałkowa publikacja "Gazety Wyborczej” pt. "O co oskarżono Daniela Obajtka” dotyczy zdarzeń, które nigdy nie miały miejsca. (...) Ich opis znalazł się w akcie oskarżenia, który został przez sąd zwrócony na wniosek prokuratury z uwagi na ułomność materiału dowodowego" - napisała Prokuratura Krajowa w oświadczeniu. Sprawę komentuje red. Wojciech Wybranowski.
budynek Agory, Gazety Wyborczej Dziennikarz: Czego w sprawie Obajtka nie pisze Gazeta Wyborcza?
budynek Agory, Gazety Wyborczej / Wikipedia CC BY-SA 3,0 pl Adrian Grycuk

- Czytam "GW". Piszą, że w środku śledztwa prokuratura wpadła na trop "przestępstw Obajtka". Czego nie piszą? Że stało się to, gdy jeden z zatrzymanych dogadał się z prokiem- obciążenie wskazanych osób za nadzwyczajne złagodzeni kary. Uznane przez SN w 2017 za niezgodne z prawem.

(...)

W tekście o Obajtku i Macieju C. juz taki zwrot powinien budzić ostrożność. W kwestii Macieja C. "Najpierw wszystkiemu zaprzeczał, by w finale dobrowolnie(!!) wyjasnić wszystkie okoliczności przestępstwa". I tu powinien się włączać sygnał- czym zatrzymanego kupił prokurator.

(...)

Mała poprawka - decyzja Sądu Najwyższego miała miejsce nie w 2017, a 6 sierpnia 2015. Kilka miesięcy ppo wyroku sądu w sieradzu, który zgodził się na złagodzenie kary poprzez dobrowolne poddanie się jej przez Macieja C.

- pisze Wojciech Wybranowski

W tej kwestii wywiązał się pomiędzy nim a dziennikarzem Gazety Wyborczej interesujący dialog.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura