REKLAMA

Fala hejtu na Lewandowskiego. Prezydencki minister zabrał głos

W poniedziałek przed południem podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda odznaczył Roberta Lewandowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Po tym na sportowca wylała się fala hejtu.
 Fala hejtu na Lewandowskiego. Prezydencki minister zabrał głos
/ PAP/Leszek Szymański

Odznaczenie szybko skomentowała m.in. poseł Koalicji Obywatelskiej Iwona Hartwich. Stwierdziła ona, że... nie przyjęłaby państwowego odznaczenia z rąk Andrzeja Dudy. 

[Video] Hartwich atakuje Lewandowskiego: "Nigdy nie przyjęłabym odznaczenia od Dudy". Celna riposta byłego posła

 

Pojawiające się głosy krytyki prezydenta czy samego Roberta Lewandowskiego są zupełnie niezrozumiałe. Prezydent wykonuje swoje obowiązki jako osoba wybrana demokratycznie. Wśród obowiązków i przywilejów prezydenta przewidziano wręczanie odznaczeń. Kiedy, jeśli nie teraz, nagradzać osoby, które są u szczytu swojej kariery? Robert Lewandowski jako najlepszy piłkarz świata, zdobywający kolejne bramki, zadziwiający wszystkich swoją grą, o którym rozmawiają ludzie na wszystkich kontynentach na świecie, otrzymuje jedno z najwyższych odznaczeń prezydenckich po to właśnie, by docenić, uhonorować działalność sportową, ale też bycie ambasadorem polskich spraw. Nie odcina się od swoich korzeni. Powiedział: „zawsze pamiętam, że jestem Polakiem”. Do tych korzeni wraca i się do nich odwołuje

- powiedział w TVP Info zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Wskazał, że „szkoda życia na komentowanie tych komentarzy, które nigdy nie powinny się pojawić”.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura