REKLAMA

Służba, którą stworzyła „Solidarność”

Już w przyszłym roku obchodzić będziemy 30-lecie powstania Państwowej Straży Pożarnej. To również niezwykle ważna rocznica dla NSZZ „Solidarność”, który na początku lat 90-tych praktycznie od podstaw stworzył ustawę o PSP. W miniony wtorek spotkało się dowództwo PSP z gen. Andrzejem Bartkowiakiem na czele z przewodniczącym Komisji Krajowej Piotrem Dudą. Omawiano m.in. wspólne przedsięwzięcia dla uczczenia zbliżających się rocznic oraz planowaną reformą ochrony przeciwpożarowej w Polsce.
 Służba, którą stworzyła „Solidarność”
Fot. M. Lewandowski

W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie dowództwa Państwowej Straży Pożarnej obecni byli również zastępcy komendanta głównego, gen. Krzysztof Hejduk i Adam Konieczny, przewodniczący „Solidarności” w PSP Bartłomiej Mickiewicz, pierwszy przewodniczący "S" w PSP Krzysztof Wojtulski, jednocześnie współtwórca historycznej ustawy o PSP oraz dyr. Stanisław Ręcławowicz.

Piotr Duda wręczył komendantowi flagę „Solidarności” z logiem 40-lecia Związku.

- Przekazuję to co mamy najcenniejszego – naszą „Solidarność”, powiedział.

Rozmawiano o wspólnych przedsięwzięciach, dynamicznie rozwijających się organizacjach „Solidarności” w PSP, a także o zbliżającej się reformie, m.in. powstającej ustawie o ochronie przeciwpożarowej.

ml


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura