Pielgrzymka papieska na Ukrainę? Na 30-lecie odzyskania niepodległości

Premier Ukrainy Denys Szmyhal podczas czwartkowej audiencji u papieża Franciszka zaprosił Ojca Świętego do złożenia wizyty na Ukrainie, która w tym roku obchodzi 30-lecie niepodległości - poinformował ukraiński rząd.
Papież Franciszek Pielgrzymka papieska na Ukrainę? Na 30-lecie odzyskania niepodległości
Papież Franciszek / Wikipedia CC BY-SA 2,0 Korea.net

Szmyhal przekazał papieżowi Franciszkowi zaproszenie na Ukrainę w imieniu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego - czytamy w komunikacie rządowym. Podczas audiencji rozmawiano m.in. o pomocy humanitarnej, rozwoju dwustronnych stosunków i pandemii Covid-19 - dodano.

Szef ukraińskiego rządu podziękował papieżowi za "ważny wkład w zagwarantowanie stabilności w regionie europejskim oraz za starania Stolicy Apostolskiej na rzecz zakończenia wojny i przywrócenia pokoju na Ukrainie". Ocenił, że misja papieża "jako obrońcy sprawiedliwości jest niezmiernie istotna w decydującym dla Ukrainy okresie". Wyraził też nadzieję na to, że papieski "moralny i duchowy autorytet będzie w stanie odegrać ważną rolę i pomoże w przywróceniu pokoju na Ukrainie".

W ostatnich latach przedstawiciele Kościoła na Ukrainie wyrażali nadzieję na wizytę Franciszka w ich kraju. Sam Zełenski osobiście zaprosił papieża na Ukrainę podczas ubiegłorocznej audiencji. Zaproszenie wystosował też poprzedni prezydent Petro Poroszenko.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe