REKLAMA

Pielgrzymka papieska na Ukrainę? Na 30-lecie odzyskania niepodległości

Premier Ukrainy Denys Szmyhal podczas czwartkowej audiencji u papieża Franciszka zaprosił Ojca Świętego do złożenia wizyty na Ukrainie, która w tym roku obchodzi 30-lecie niepodległości - poinformował ukraiński rząd.
Papież Franciszek Pielgrzymka papieska na Ukrainę? Na 30-lecie odzyskania niepodległości
Papież Franciszek / Wikipedia CC BY-SA 2,0 Korea.net

Szmyhal przekazał papieżowi Franciszkowi zaproszenie na Ukrainę w imieniu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego - czytamy w komunikacie rządowym. Podczas audiencji rozmawiano m.in. o pomocy humanitarnej, rozwoju dwustronnych stosunków i pandemii Covid-19 - dodano.

Szef ukraińskiego rządu podziękował papieżowi za "ważny wkład w zagwarantowanie stabilności w regionie europejskim oraz za starania Stolicy Apostolskiej na rzecz zakończenia wojny i przywrócenia pokoju na Ukrainie". Ocenił, że misja papieża "jako obrońcy sprawiedliwości jest niezmiernie istotna w decydującym dla Ukrainy okresie". Wyraził też nadzieję na to, że papieski "moralny i duchowy autorytet będzie w stanie odegrać ważną rolę i pomoże w przywróceniu pokoju na Ukrainie".

W ostatnich latach przedstawiciele Kościoła na Ukrainie wyrażali nadzieję na wizytę Franciszka w ich kraju. Sam Zełenski osobiście zaprosił papieża na Ukrainę podczas ubiegłorocznej audiencji. Zaproszenie wystosował też poprzedni prezydent Petro Poroszenko.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura