Tusk atakuje polski rząd: „Tchórzostwo, które kosztować będzie tysiące ludzkich istnień”

Senator Karczewski przyznał, że zaniechano testowania powracających z Wielkiej Brytanii, bo rząd bał się o swoją popularność – komentuje słowa senatora PiS były premier Donald Tusk.
 Tusk atakuje polski rząd: „Tchórzostwo, które kosztować będzie tysiące ludzkich istnień”
/ fot. Screen YouTube Onet News

Senator Stanisław Karczewski, z zawodu lekarz, był pytany na antenie TVN24 m.in. o sprawę nietestowania osób, które wracały na święta Bożego Narodzenia z Wielkiej Brytanii do Polski, co w ocenie ekspertów mogło spowodować gwałtowne rozprzestrzenienie się brytyjskiej mutacji koronawirusa.

– Dziś w wywiadzie prof. Horban odwrócił sytuację i stwierdził, co by się stało, jaka by się wylała fala krytyki i hejtu, gdyby to robiono i zatrzymano tych chorych. I gdzie to miano by robić – czy tutaj na miejscu, czy te osoby byłyby odsyłane do Wielkiej Brytanii, czy w Wielkiej Brytanii miałyby być zatrzymane? – zapytał polityk PiS.

Jak dodał, „ci wszyscy, którzy przyjeżdżali [z Wielkiej Brytanii - przyp. red.] powinni być na kwarantannie, powinni się nie spotykać, powinni unikać kontaktów”.

Senator nie ukrywał, że nie wszystkie decyzje rządu były zasadne: – Na pewno rozpoczęcie roku szkolnego i wysłanie dzieci do szkół gremialnie nie było dobrym rozwiązaniem. To wiemy, w tej chwili tego błędu nie można powtórzyć.
 

Tusk komentuje


Do słów marszałka Karczewskiego odniósł się na Twitterze były premier Donald Tusk.

„Senator Karczewski przyznał, że zaniechano testowania powracających z Wielkiej Brytanii, bo rząd bał się o swoją popularność. Tchórzostwo, które kosztować będzie tysiące ludzkich istnień” – napisał w mediach społecznościowych.

 

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe