REKLAMA

Co łączy Giertycha i Sok z Buraka? Tvp.info ujawnia treść rozmów

Wiele wskazuje na to, że nie tylko politycy PO kształtowali treści i przekaz Soku z Buraka. „Za politycznymi atakami, jakie ukazywały się na znanej z języka nienawiści i kolportowania nieprawdziwych informacji stronie, stoi też Roman Giertych” – informuje Tvp.info.
 Co łączy Giertycha i Sok z Buraka? Tvp.info ujawnia treść rozmów
/ zrzut ekranu / TVP Info

Portal przypomina, że jesienią 2019 r. dziennikarze tygodnika „Sieci”, Marek Pyza i Marcin Wikło ujawnili, że administratorem hejterskiej strony „Sok z Buraka” to pracownik Platformy Obywatelskiej, Mariusz Kozak-Zagozda.

Dziś zapis rozmów między Romanem Giertychem a Mariuszem Kozakiem-Zagozdą opublikował portal tvp.info.

Jak czytamy, Giertych i Zagozda spotkali się w 2017 roku w toalecie w jednej z galerii w Warszawie, a ich kontakt utrzymywał się przez kilka lat przez łączników: „Wojciecha” i „Sebastiana”.

Według naszych informacji chodzi o Wojciecha Wierzejskiego, który prowadził stronę Giertycha na Facebooku oraz Sebastiana Jarguta, który w KRS widnieje jako prezes zarządu GIERTYCH KANCELARIE SP. Z O.O.

– podaje tvp.info.

Portal publikuje zapisy rozmów między Romanem Giertychem, a twórcą i administratorem „Soku z Buraka”

27 czerwca 2017, 8:24

Roman Giertych: W czwartek 3.08 o g. 10 na ul. Rakowieckiej w Warszawie Prokuratura wzywa Donalda Tuska. Może zainicjuje pan spacer? To wypromowałoby Sok.

Mariusze Kozak-Zagozda: Taaaaak :)

11:01

MK: Już się dzieje na soku. Zaraz będzie wspólne wydarzenie na fb, razem ze stronami kodu, racjonalna polska, nie lubię pisu, obywatele rp, prawicowa rp.

13:19

RG: Mam prośbę, aby napisy zapraszające były w kolorze biało-czerwonym. Bo te wyglądają jak kolory RFN.

2 sierpnia 2017, 21:48

MK: Jutro ma być sporo ludzi. Bardzo dużo pisze i pyta. Za chwilę startuje kolejna akcja z przypomnieniem. Rano ponownie. Piszą wszystkie strony opozycyjne na facebooku

22:06

MK: Sprawdziłem. Pierwsza część dzisiejszej akcji zapraszania na spacer ruszyła 13 godz. temu. Teraz trwa druga tura. Na spacer zwołują strony: sokzburaka, racjonalna polska, nie lubię pis-u, memnews, kod, kod-mazowsze, obywatele rp, prawicowa rzeczpospolita ludowa, i dołączyła do tego niezależnie od nas PO.

RG: Super


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura