REKLAMA

Współpraca „Soku z Buraka” z PO? Była działaczka Platformy potwierdza

On chciał po prostu opozycję wspierać i ja go przekonałam wówczas, że warto postawić na Platformę, bo jest silna, bo ma pieniądze, bo jest potencjał do tego, żeby kiedyś wybory wygrać - mówiła była działaczka Platformy Obywatelskiej Aleksandra Wasilewska w rozmowie z „Wiadomościami” TVP, potwierdzając tym samym współpracę Mariusza Kozaka-Zagozdy (twórcy i administratora m.in. hejterskiego profilu „Sok z Buraka”) z PO.
 Współpraca „Soku z Buraka” z PO? Była działaczka Platformy potwierdza
/ Aleksandra Wasilewska / tvp.info/screenshot

Wczoraj TVP Info ujawniła zapis rózmów Romana Giertycha z Mariuszem Kozakiem-Zagozdą. Z ich treści wynika, że mecenas Giertych miał stać za „spontaniczną” akcją „spaceru Donalda Tuska” z 2017 r. 

Tvp.info przypomniał, że jesienią 2019 r. dziennikarze tygodnika „Sieci”, Marek Pyza i Marcin Wikło ujawnili, że administratorem hejterskiej strony „Sok z Buraka” to pracownik Platformy Obywatelskiej, Mariusz Kozak-Zagozda.

Tutaj więcej:

Co łączy Giertycha i Sok z Buraka? Tvp.info ujawnia treść rozmów

Pierwsze co mi się kojarzy z Sokiem z Buraka, to jest Mariusz (Kozak- red.) Zagozda i moje z nim relacje. Tak naprawdę, cała potęga Soku z Buraka, to jest praca Mariusza Zagozdy, to jest jego praca, to jest praca po nocach, to jest praca całymi godzinami

– podkreśliła była działaczka PO Aleksandra Wasilewska w rozmowie z Marcinem Tulickim. 

Przyznała, że „Sok z Buraka” jest według niej „zbrojnym ramieniem Platformy Obywatelskiej”.

Podkreśliła, że działalność „Soku z Buraka” jest bardzo na rękę Platformie, ponieważ „ma większe zasięgi, niż gdyby to wyszło z konta Platformy. I to wszystko było bardzo ściśle kontrolowane i robione. I nadal tak jest – powiedziała Wasilewska.

Według Wasilewskiej bezpośredni kontakt z Mariuszem Kozakiem-Zagozdą mieli wszyscy najwyżej postawieni działacze PO, m.in. Grzegorz Schetyna, Mariusz Witczak, Piotr Borys, Sławomir Neumann i Andrzej Halicki. Natomiast z młodszych działaczy tej partii - Marcin Kierwiński i Borys Budka.

Oni wszyscy współpracowali z Mariuszem, bo by musieli na głowę upaść, gdyby mieli nie współpracować 

– informuje tvp.info.pl


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura