REKLAMA

[FOTO] Pilne! Rosyjska propaganda zmanipulowała słowa ministra Błaszczaka

Po raz kolejny rosyjska propaganda manipuluje słowami szefa MON Mariusza Błaszczaka; tym razem celem jest wywołanie sporów między Polską a Ukrainą - oświadczył w poniedziałek rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
grafika tysol [FOTO] Pilne! Rosyjska propaganda zmanipulowała słowa ministra Błaszczaka
grafika tysol / grafika tysol

"Kolejny raz propaganda rosyjska manipuluje słowami Szefa MON. Tym razem celem jest wywołanie sporów między Polską a Ukrainą. Rosyjskie media twierdzą, że minister obrony przygotowuje Polskę na atak z Ukrainy" - napisał Żaryn w poniedziałek na Twitterze.

Dodał, że "pretekstem do działań informacyjnych wymierzonych w RP jest decyzja ministra obrony narodowej o powołaniu nowych brygad Wojsk Obrony Terytorialnej". "Szef MON informował o powstaniu nowych jednostek w woj. podkarpackim, lubelskim i mazowieckim" - wskazał Żaryn.

Portale rosyjskie - napisał rzecznik - komentując decyzję szefa MON sugerują, że oznacza ona, że Polska spodziewa się wzrostu zagrożeń z Ukrainy. "Jeden z portali wprost pisze, że Warszawa widzi zagrożenia płynące z Ukrainy" - zaznaczył Żaryn.
Dodał, że "inny z artykułów sugeruje, że decyzja Szefa MON dowodzi hipokryzji władz RP, które mówią głównie o zagrożeniu ze strony Rosji, zaś powstanie nowych jednostek WOT oznacza, że to Ukraina jest traktowana jako główne zagrożenie dla RP".
"To już kolejne działania propagandy rosyjskiej manipulujące słowami Szefa MON. Omawiane działania wpisują się w ataki informacyjne Kremla przeciwko polityce militarnej RP i Siłom Zbrojnym RP" - napisał Żaryn.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych do wpisu dołączył ilustracje z wycinkami z rosyjskich portali.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura