REKLAMA

Tak Sok z Buraka zrobił z Dudy ZOMO-wca. Giertych pomagał to ukryć

Z opublikowanych przez portal TVP.info nagrań jasno wynika, że adwokat Roman Giertych pomagał Mariuszowi Kozakowi-Zagoździe, twórcy strony „Sok z Buraka” w uniknięciu odpowiedzialności za swoją hejterską działalność. W tym za sfingowanie grafiki, iż Przewodniczący „Solidarności” Piotra Dudy miał być funkcjonariuszem ZOMO. We wrześniu 2019 r. prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie z powodu nie wykrycia kto opublikował to fejkowe zdjęcie. Dzisiaj mamy podstawy, aby wrócić do wyjaśnienia tej przestępczej działalności.
 Tak Sok z Buraka zrobił z Dudy ZOMO-wca. Giertych pomagał to ukryć
/ screen strony

Fejkowe zdjęcie „Tak rodziła się PiSolidarność”, gdzie wśród oddziału ZOMO strzałką wskazany był jeden z milicjantów jako rzekomo „Piotr Duda – kombatant walk o niepodległość” - „Sok z Buraka” opublikował w grudniu 2016 r. Od tego czasu wylała się w internecie – i nie tylko – potężna fala hejtu, która zresztą trwa do dnia dzisiejszego.

Za powielanie hejtu „Soku z Buraka” Piotra Dudę przepraszali nie tylko Monika Olejnik, Michał Kamiński, Henryk Wujec, czy Paweł Olszewski. Mimo tego, że powszechnie uznano to za kłamstwo, jednak niektóre z sprawy, jak Lecha Wałęsy i Janusza Korwina-Mikkego, znalazły swój finał w sądzie.

Prokuratura próbował wyjaśnić, czy Mariusz Kozak-Zagozda jest odpowiedzialny za rozpowszechnianie tego zdjęcia z fałszywym opisem. Niestety, nie udało się obalić tłumaczenia Zagozdy, że to nie on wstawił zdjęcie. Postępowanie zostało umorzone. Z obecnie publikowanych przez TVP.info nagrań jasno wynika, że mechanizm zacierania źródeł tych publikacji stworzył Zagozda, a w unikaniu odpowiedzialności pomagał mu aktywnie adwokat Roman Giertych.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura