REKLAMA

TVP Info publikuje nowe ustalenia ws. Polnordu. Jest reakcja Giertycha

Generalny Inspektor Informacji Finansowej przeanalizował, jak wyprowadzono pieniądze z Polnordu i w czerwcu 2019 r. złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o kilkadziesiąt transakcji na wysokie sumy m.in. na rachunkach Romana Giertycha, jego kancelarii, Sebastiana J., jego firmy New Industry i spółki Piotra Ś. T.G. – podał dziś portal TVP.Info.
Roman Giertych TVP Info publikuje nowe ustalenia ws. Polnordu. Jest reakcja Giertycha
Roman Giertych / YouTube


Serwis powołuje się na raport Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, który analizował przepływy gotówki między byłymi spółkami Ryszarda Krauzego - Polnordem i Prokom Investments oraz rachunki Romana Giertycha, jego kancelarii, spółek New Industry i firmy Piotra Ś.

CZYTAJ WIĘCEJ: TVP Info: Słupy, fikcyjne rachunki, rolowanie lokat i mieszanie dochodów. GIIF na tropie transakcji Giertycha i jego „goryla”
 

Giertych odpowiada


„Atak codzienny na mnie TVP jest ponowieniem ataków z 10.2020 w oparciu o materiały postępowania karnego, które zostały w sześciu orzeczeniach ocenione przez sądy jako fikcyjne” – napisał w mediach społecznościowych mecenas Roman Giertych.

„Każdy z tych ataków będzie kosztować TVP ok.200-400 tysięcy złotych. I 1 rok dla autorów” – dodał.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura